Po debacie organizatorzy zadowoleni. Padły pewne deklaracje

21:25

9 listopada 2017

Filip Górecki

Dziennikarz sportowy

Niemal trzy godziny trwała debata o przyszłości piłki nożnej w Gorzowie organizowana przez kluby Stilon i Warta. Dyskutowano o finansowaniu tego sportu, infrastrukturze oraz szkoleniu dzieci i młodzieży. Z przebiegu debaty zadowolony jest dyrektor Stilonu, Jacek Ziemecki:

Podobne odczucia ma menadżer Warty, Mirosław Domański

Wiceprezydent Gorzowa Radosław Sujak zadeklarował dalszy wzrost dotacji miasta na szkolenie młodzieży, oraz rozwiązanie niektórych problemów związanych z wynajmem obiektów sportowych. Nie padła natomiast jednoznaczna deklaracja, czy władze miasta chcą piłki seniorskiej na centralnym poziomie:

Przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski uważa, że jednym z najciekawszych pomysłów, które padły podczas debaty jest modernizacja stadionu przy Olimpijskiej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego:

20 myśli na temat “Po debacie organizatorzy zadowoleni. Padły pewne deklaracje”

 1. czyli srutu tutu pierdu pierdu….jak zwykle deklaracje, obietnice

 2. a lekkoatletyczny niech se AWF z AJP budują na spółe jak sie nie chcą połączyć

 3. Może Stilon SA zbuduje stadion?Nazwaj jest to wymagać od Stilonu można.

 4. To juz nie jest ten stilon (zaklad) co w latach 80 w ktorym pracowalo 12tys ludzi. I ktory budowal osrodki wczasoqe na Dlugiem.

 5. Jak zwykle bullshit. W tym zuzlowym miescie chyba niczego dobrego dla Stilonu juz sie nie doczekamy. Jestesmy jednym z nielicznych miast ktore nie maja nowego stadionu. Mialem to szczescie ogladac Stilon w owczesnej 1 lidze walczacy o awans do ekstraklasy w latach 80tych ale nawet wtedy gdy powinni awansowac zadecydowano zeby odpuscic. Ale to juz jest takie miasto niestety.

 6. Głupie pytanie, ale dlaczego Stilon nie może się porozumieć nareszcie ze Stalą. Połączyć akademie Piłkarskie, i piłkarsko walczyć pod jednym herbem. I może przebudować wnętrze jancarza że Stilon mógł by tam grać? Dlaczego zawsze musi sie toczyć ta dzieciniada o to czy żużel czy futbol, a jak Stal dojdzie do Superligi ręcznej do jeszcze większa dzieciniada się rozpocznie. Ehh aż smutno na to patrzyć

 7. Sprawa jest prosta, najpierw plan działania i wyniki. Jak bedzie co mecz 4000 chetnych do ogladania piłki nożnej, można mówić o modernizacji stadionu. Teraz to tylko inwestycja w młodzierz i ew. Dostosowanie warunków, typu szatnie toalety prysznice. Tyle kluby piłkarskie powinny miec z miasta – finito.
  Kazda złotowka więcej z miasta, to megalomania fanow stilonu czy warty i zwykle chciejstwo ponad rozsadek.

  ‚Zwykły billshit’
  W żużlowym mieście średnio na mecz przychodzi 11 tys. Osób. Na żużel nie na piłkę nożną, gdzie średnio na mecz widzów jest 656 osób.
  Stąd różnica. Są jakiekolwiek argumenty za budową nowego obiektu dla piłki nożnej ???

  Bez wyników, bez kibiców, bez zainteresowania duzych sponsorów, bez kasy. Kółko się zamyka.

  Należy zacząć od wyników.

 8. Czytając komentarze można stwierdzić tylko że większość nawet nie pojawiła się na debacie i pewnie większość by nawet się nie odezwała tzw. Leśne dziadki przychodzą na mecze i tylko między sobą są odważni skomentować ludzi. Chciałbym przypomnieć że te dwa kluby walczą o coś co jest problemem od wielu lat a władze miasta nie dają szansy nam trenerom na prawidłowe rozwijanie dzieci które podkreślam trenuje mniej więcej ok. 1500 w akademiach piłkarskich. Jest to miażdżąca przewaga dla innych sportów które dzieci trenują i jest to obowiązek aby stworzyć warunki do trenowania tym dzieciakom a żeby cały tydzień swojej pracy mogły zwieńczyć rozegraniem meczy na normalnym boisku a nie kartoflisku….

  Debata pokazała wczorajsza że statystyke prowadzi każda ze stron, że tylko w momencie gdy przedstawiają je kluby jest brutalna gdy przejmuje głos władza naszego miasta to jest mydlenie oczu ,, jest coraz lepiej , z roku na rok kluby dostają wiecej,,

  pieniądze dzielone są ,,niby,, sprawiedliwie to ile miasto przekazuje dotacji na stal i porównajmy ile dzieci trenuje żużel w Gorzowie do liczby 1500 dzieciaków które nie mają gdzie trenować a liczba ich rośnie!

  Bo dla mojej osoby zamiast budować nowego stadionu lekkoatletycznego można byłoby go zmodernizować i dołożyć również na modernizację stadionu Warty gdzie jest to nie uniknione!!!

 9. To prawda .Musi być zainteresowanie czyli lepsza frekwencja. Tylko wtedy pojawi się sponsor .Inaczej wiecznie 3,4 liga.

 10. Panowie.Moje wnioski po spotkaniu:
  -miasto nie zmodernizuje stadionu tak aby kibic by mógł godnie usiąść i oglądać w ciągu najbliższych 4-5 lat powód hala i stadion lekkoatletyczny
  – stilon warta nie awansują wyżej niż 3 liga bo nie dostaną licencji
  -awans warty do 3 ligi to problem miasta brak większych funduszy na sport wyczynowy

 11. Miasto nie jest od tego aby finansować kluby i budować dla klubów stadiony (powinno natomiast wspierać szkolenie i budowę boisk). A co robią działacze? Potrafią tylko wyciągać pieniądze od miasta.

 12. To czemu miasto finansuje GP a wpływy z biletów idą do klubu zamiast wracać do miasta?

 13. Miasto powinno inwestować w piłkę i inne sporty bo to inwestycja w dzieci. A dzieci to nasza przyszłość. !!! Tylko żużel i żużel!!!

 14. Gorzowianin: Miasto jest właśnie od tego, aby budować stadiony. Tak jest w całej Polsce. I tu nie chodzi o stadion dla Stilonu tylko dla Gorzowa, bo wszyscy mogliby z niego korzystać. Ale niestety otyły Pan wiceprezydent uważa że najpierw trzeba zbudować halę i i stadion lekkoatletyczny. Czyli patrząc np. jak miasto realizuje inwestycję na Kostrzyńskiej to poczekaaaaamy. Hala i stadion do 2023 (oczywiście pojawią się ekolodzy i ktoś tam wycofa się z przetaargu) a realniej 2026. Przy stadionie piłkarskim budowanym 1 trybuna na rok to będzie 2027-2031. I juz w 2032 Stilon będzie mógł grać o awans do 2 ligi. Jeśli będzie jeszcze istniał…

 15. YA5 mylisz się człowieku , Stal się strasznie boi tego co by się wydarzyło jakby Stilon awansował z nowym stadionem do extraklasy. Myślę że wtedy nawet 20 tys. stadion byłby za mały! Pomyśl, piłka nożna jest na topie nawet nasza reprezentacja , a jak im wyjdzie w Rosji to będzie jeszcze większy. A w Gorzowie co, wstyd stadion z przed wojny i wstyd na całą sportową Polskę! Wygląda na to że rada miasta tego nie widzi i woli modernizować stadion lekkoatletyczny niż budować piłkarski. PARANOJA!!!

 16. „YA5 mylisz się człowieku , Stal się strasznie boi tego co by się wydarzyło jakby Stilon awansował z nowym stadionem do extraklasy” ——-co takie osiołki biorą?to co rozprowadzacie?za mocne:-) mniej trutki na szczury:-)

 17. Fakt jest taki ze bez stadionu ciezko będzie znalesc duzego sponsora .Co do frekwencji na meczach. zadajcie sobie pytanie. Czy poszedłbys z rodzina na mecz w sobote o godz.12:00 ? Gdzie prawie wszyscy pracuja w tym czasie i stadion nie ma oswietlenia . Rozgrywać mecz o pozniejszej porze jest nie mozliwe. Jak chcesz przyciągnać tlumy na stadion?. Czy poszedłbys na mecz z dziecmi gdy pada deszcz i nie ma zadaszenia itp?Jak chcesz przyciagnac wielkich sponsorow jak nie ma podstaw a podstawą sukcesu jest stadion . Przyklad jest prosty spójrz jeden z drugim co się dzieje np. w Łodzi .Wybudowano duży stadion dla Widzewa który gra w III LIDZE gdzie jest tam kilka klubów nie tylko pilkarskich. W jednym sezonie sprzedano kilka tysiecy karnetow i sponsorzy tez sie znalezli. Wiec…..

 18. Jak pamiętam lata 91,92,93 to na 2 ligę na Stilon na mecze z Widzewem, Jagiellonią, Śląskiem, Pogonią, itp.na trybunach zasiadało nawet po 12, 13 tyś widzów gdzie na Stali np. na Apator czy Polonię B. raptem 7,8 tyś a więc można (MOŻNA)!!!

 19. nie ma sensu budować od razu stadionu, trybuna jak np w Głogowie na trzy tys oczywiście z zapleczem dla piłkarzy (szatnie itp)… Bez zadaszonej choćby jednej trybuny nie będzie frekwencji bo ludzie to leniwe zwierzęta i”zimno w pupkę” a bez tego nie będzie sponsorów… Zbigniew Boniek napisał do władz miasta Częstochowy, Boniek interweniował równiez w sprawie stadionu w Szczecinie cos tam się niby ruszyło ale wiadomo… A skoro stal podobnoż ma takich sponsorów to po co ciągnie kasę z miasta?? Ilu Polaków jeździ w składzie stali, a ilu Gorzowian??
  sami sobie odpowiedzcie na co idzie kasa, na jakichś tam duńczyków czy innych najemników co w dupie mają dziurawy Gorzów

Dodaj komentarz