Ponad 5 milionów na sport podzielone. Na wyczynowy najwięcej dla Stali, na młodzieżowy dla AZS AWF

15:36

17 lutego 2017

Filip Górecki

Dziennikarz sportowy

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta ogłosił wysokość dotacji dla klubów sportowych na ten rok. Do podziału było prawie 2,5 miliona złotych na sport wyczynowy i 2,7 miliona na szkolenie w sporcie młodzieżowym oraz niepełnosprawnych i przeciwdziałanie alkoholizmowi. Jak powiedział Piotr Guszpit p.o. kierownika referatu sportu w Wydziale Kultury i Sportu, problemów formalnych było niewiele. Na sport wyczynowy najwięcej, bo 975 tysięcy otrzyma Stal Gorzów S.A. prowadząca drużynę żużlową i KS AZS AJP na występy w ekstraklasie koszykarek. W sporcie młodzieżowym najwięcej zostanie przeznaczone dla KS AZS AWF Gorzów, spore kwoty trafią też do AZS AJP i klubów piłkarskich. – Pierwszy raz zastosowaliśmy szczegółowe kryteria – dodaje Piotr Guszpit

Z takiego rozwiązania cieszy się Zbigniew Pakuła, prezes KP Warta Gorzów:

Zdaniem Jerzego Sobolewskiego, przewodniczącego Komisji Kultury Sportu i Promocji w Radzie Miasta, takie kryteria pozwolą wygasić spory o podział środków na sport:

Szczegółowy podział środków na sport znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

3 myśli na temat “Ponad 5 milionów na sport podzielone. Na wyczynowy najwięcej dla Stali, na młodzieżowy dla AZS AWF”

 1. 39 000zł dla Ksz Stilon na „Aktywność szachowa jako promocja zdrowego stylu życia ” ??? Dość podejrzane …

 2. Zajęcia Sportowe dla uczniów
  szkół
  odstawowych i gimnazjów w ramach
  programu profilaktyki przeciwdziałania
  alkoholizmowi w boksie.
  ………////////////
  Jeżeli w boksie jest tak rozpowszechniony alkoholizm to może jakieś terapie zajęciowe grup wsparcia AA.Jak widać po naszych „zawodowcach” i doniesieniach medialnych o tych z górnej półki światowej to faktycznie………………trzeba :-)

Dodaj komentarz