Prezydent Gorzowa: Północna obwodnica miasta wróci

14:00

1 grudnia 2017

Iwona Krawczyk

Czy władze Gorzowa definitywnie odłożyły na półkę pomysł budowy północnej obwodnicy Gorzowa- pyta jeden z naszych słuchaczy. Budowę  trasy za 180 mln, która połączyłaby drogę krajową nr 22 z S3 przez Górczyn i Piaski, zapowiedział w 2015 roku prezydent Jacek Wójcicki. Inwestycja znalazła się w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gorzowa. Rok temu okazało się, że trasa nam odjechała, bo na inwestycję nie zgodziła się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrekcja dróg uznała, że pomysł jest zły. Magistrat musiał odłożyć pomysł na półkę. Jak się okazuje, są mieszkańcy, którzy o pomyśle nie zapomnieli:

Prezydent Wójcicki zapewnia, że pomysł budowy północnej obwodnicy nie upadł. I w perspektywie kilku najbliższych lat będzie chciał do niego wrócić.

Na razie zamiast północnej obwodnicy magistrat chce wybudować drugie nitki ulic: Walczaka, Bierzarina i Łukasińskiego.

26 myśli na temat “Prezydent Gorzowa: Północna obwodnica miasta wróci”

 1. Wystarczy popatrzeć na mapę i wiadomo że w takiej formie GDDKiA nigdy się nie zgodzi. Mydlenie oczu JW

 2. JW może co najwyżej wrócić do Deszczna polna droga ..przez Bolemin…wozem strażackim ..przecież plastuś nie ma pojęcia o takich sprawach jak układ drogowy miasta..on jedynie swieto pieczonego kuraka umi :-) organizować dla wiejskiej tłuszczy

 3. Pomysł bardzo dobry w kontekście strefy ekonomicznej – zbawienie dla pracowników dojeżdżających z Górczyna i Manhattanu. Może następnemu prezydentowi się uda, bo dla Wójcickiego taka inwestycja to już zdecydowanie za wysokie progi.

 4. W perspektywie kilku lat to trzeba bedzie dokończyć Warszawską,Walczaka i cichońskiego,rozpocząć remont Kostrzyńskiej a nie zajmować się jakimiś wizjami.

 5. Gorzowianie oddajcie wszystkie urzedy Zielonej Gorze juz nie bdziecie sie musieli martwic o inwestycje. Po prostu ich nie bedzie.

 6. Od lat 70-tych północna obwodnica miasta to bardzo ważna dla Gorzowa inwestycja. Jest w planach i jest rezerwa terenu pod tą inwestycję. Jednak GDDKiA w Zielonej Górze oprotestowała i nie wyraziła zgody na tą inwestycję. Czyli o planowaniu i rozwoju Gorzowa decyduje się w Zielonej Górze?

 7. W jakiej perspektywie? Kilku najblizszych lat?? Aha…dobrze wiedziec ze wojt juz wygral wybory w 2018 i bedzie nam.milosciwie panowal i snul plany na najblizsze lata… ilu jeszxze gorzowian wywala jego kolesie z nikąd ze spolek, urzedu itd?? Do dziela wojcie, wykoncz wszytskich a co tam po co ci mieszkancy….tylko ty i byli dotadcy i aktualni kolesie i prezesik ..wystarczycie do zarzadzania miastem

 8. Może Zastępca Prezydenta Gorzowa z PO i z południa województwa wyjaśni tą sprawę? Jak wieść gminna niesie protegowany pani poseł z PO, przysłany z Krosna Odrzańskiego, Zastępca Prezydenta Gorzowa jakoś niewiele w kulturze się udziela, więc ma pewnie dużo wolnego czasu?

 9. Przez Różanki to tak ale nie przez osiedla mieszkaniowe. Do strefy wprowadzić szybkie autobusy z osiedli i problem z korkami rozwiązany tanim kosztem w jeden miesiąc.

 10. Jacuś w swoich marzeniach porywa się z motyką na księżyc.

 11. Błędem jest nazywanie tej drogi obwodnicą. To ma być trasa średnicowa – Górczyn, Piaski, Staszica – strefa przemysłowa.

 12. Koszmarem strefy przemysłowej jest autobus zapełniony jak stodoła i jadący objazdem przez pół Gorzowa. Cała droga przy Słowiance zakorkowana jest pracownikami jadącymi z Górczyna i tak w kółko. Chociaż jedna szybka linia Górczyn-Strefa najkrótszą drogą i mamy zbicie korków o 30%

 13. Obwodnica potrzebna jak woda rybie, regionalna w Zielonce się nie zgodziła a Dyrekcja centralna tak. Falubazy nie wyraziły zgody bo chcą budować swoją😀

 14. Falubaz ma władzę to i ma kasę. Coście się tak czepili tego Wójcickiego? Płaci wam kto za plucie na człowieka, bo taki można odnieść wrażenie. Wójt z Deszczna – szczekają miejskie wieśniaki ze słomą z gumiaków z Gorzowa Wułelkape. Dajcie na luz bo nudne to i prostackie. Zapytajcie lepiej co robią takie tuzy jak Marcinkiewicz, Surowiec, Kucharski….wymieniać by długo, którzy miast służyć miastu zrobili sobie ze swoich funkcji niezłe źródło dochodu i dzięki kolesiom trampolinę do tłustych stołków. Wójcicki w pojedynkę pieniedzy nie załatwi choćby nawet bardzo chciał.

 15. 7 autobusow dzisiaj widzialem jeden za drugim jadacych na strefe. Korki.
  Dwupasmowa troche rozluzni.

  Zebyb
  jeszze obwodnica puste haselko prowe. Niepotrzeba tego. Jest obwodnica slowianska. 2 pasy mysliborskiej szczecinskiej rozwiaza problem.

 16. Może trzeba Elżbietę Rafalską zaangażować w pomoc w uzyskaniu zgody?
  GDDKIA oddział z Zielonej Górze zgodnie z umową paradyską powinien znajdować się w Gorzowie Wlkp.
  Skoro ten urząd jest tak nieudolny że nie potrafi zadbać o interes Gorzowa to powinien być przeniesiony.

 17. ^^

  Racja. GDDKiA jest urzędem ściśle związanym z rządem. Jej regionalny oddział powinien być więc w Gorzowie, a nie w samorządowej Zielonej Górze.

 18. Umiejscowienie siedziby oddziału GDDKiA w Zielonej Górze w jaskrawy sposób zaburza równowagę w dwustołecznym województwie:

  nie dość, że umiejscowione w ZG władze samorządowe województwa chołubią ZG, to nadto umiejscowione tam urzędy zwiazane z rządem ( takie jak GDDKiA ) również chołubią ZG – z jaskrawym pokrzywdzeniem Gorzowa.

  Jaskrawe zaburzenie równowagi w podziale urzędów między G a ZG prowadzi do jaskrawego i trwałego pokrzywdzenia Gorzowa w tym województwie.

  Wymaga ta sytuacja zmian.

 19. A kto niby o te zmiany ma zawalczyć? Gorzowscy sejmikowi klakierzy? Dietetyczni posłowie? O senatorach nie wspomnę bo nie wiem czy takowych mamy. Nawet szpital nosi nazwę Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim. Uniwersytet Zielonogórski, czyli następuje jego pełzające przejęcie. Pozostaje nam ponarzekać od czasu do czasu i patrzeć jak gorzowscy wybrańcy sprzedają miasto w zamian za poklepy po plecach i tłuste stołki.

 20. @hrabonszcz – „Coście się tak czepili tego Wójcickiego?”

  Jak na razie to dał jedną wielką plamę. Dołożył się do Uniwersytetu Zielonogórskiego. Rachunek jest prosty. Są 2 szpitale. Z tego ok. 1,5 szpitala należy do marszałka i ok. 0,5 szpitala należy do Uniwersytetu Zielonogórskiego. Szpitale potrzebują kasę na 2 urządzenia PET. Marszałek dał kasę na 1,5 urządzenia PET. Wójcicki dał kasę na 0,5 urządzenia. Uniwersytet Zielonogórski nie musiał nic dawać, bo już Wójcicki dał.

  Jest jeszcze gorzej, jeżeli uwzględnić szczegóły, że Wójcicki działał też na szkodę spółki, która w Gorzowie takie badania już wykonuje, a Uniwersytet Zielonogórski posiada więcej niż połowę akcji spółki, a więc samodzielnie zarządza tym szpitalem, bez udziału samorządu.

 21. @hrabonszcz – „Dietetyczni posłowie?”

  To są wilki w owczej skórze. To są nawet lwy polityki. Pani Sibińska i pan Wierchowicz walczyli jak lwy, aby prezydent Wójcicki dofinansował pół urządzenia PET, co by w efekcie UZ nie musiał nic płacić. Popsuli plany wojewodzie, który załatwił, by jedyne refinansowane urządzenie w województwie było w Gorzowie. Teraz oboje walczą jak lwy, by przekonać Gorzów do likwidacji Urzędu Wojewódzkiego. Pani Sibińska wywalczyła, aby zastępcą prezydenta Gorzowa był działacz PO z południa województwa. Czy to mało?

 22. @hrabonszcz

  Jeżeli się potwierdzi to, co poseł Jarosław Porwich napomknął, to protegowany pani Sibińskiej zastępcą prezydenta Gorzowa i jednocześnie działacz PO z południa województwa niezły numer wywinął. Dał gorzowskiej organizacji pomieszczenie, a jak ta wyremontowała, to zabrał. Gdyby to była prawda, to już nie tylko Wójcicki potraktował Gorzowian jak frajerów przy okazji PET, ale też jego zastępca z południa województwa potraktował Gorzowian jak frajerów przy okazji pomieszczenia do remontu.

 23. ty niesprawdzony nicelus masz skrzywdzony bo nie można powiedzieć skrzywiony ogląd rzeczywistości – w młodości musiałeś mieć porządnie poturbowaną mózgownicę, że tam sieczki nawet nie ma – żyjesz nienawiścią

 24. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” w ramach konkursu STARTUJ Z FIO realizuje projekt „Radosny zakątek”, polegający na adaptacji lokalu na świetlicę. Dzięki pozyskanym środkom wykonali remont lokalu oraz wyposażyli go w niezbędne meble, sprzęty oraz pomoce. Czy wypromowany przez panią poseł Sibińską wiceprezydent Gorzowa z PO z południa województwa powiedział im „prima aprilis”? Myślę, że Radio Gorzów niezwłocznie poinformuje słuchaczy.

 25. „To są wilki w owczej skórze. To są nawet lwy polityki. Pani Sibińska i pan Wierchowicz walczyli jak lwy, aby prezydent Wójcicki dofinansował pół urządzenia PET, co by w efekcie UZ nie musiał nic płacić.” – i tu się z tobą nie zgodzę. To nie są wilki w owczej skórze ani nawet inne kojoty, to są zwyczajne wierne pieski łańcuchowe, które za miskę kaszy ze skwarkami są wierne swemu panu aż po grób.

Dodaj komentarz