Prokuratura uznała, że były dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie jest „czysty”

16:03

13 września 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Były dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie, Wojciech Popek, nie będzie odpowiadał przed wymiarem sprawiedliwości. Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających, prokurator rejonowy w Gorzowie podjął decyzję o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie rzekomych nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w placówce.

– Sprawa i nasze analizy związane były z trzema czynami – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, Roman Witkowski:

Dlaczego śledczy postanowili odstąpić od postępowania?

Przypomnijmy, Wojciech Popek stracił stanowisko dyrektora Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie w czerwcu. Kontrola przeprowadzona w muzeum przez Urząd Marszałkowski wykazała potencjalne naruszenie przepisów prawa. Zarząd województwa zdecydował o odwołaniu dyrektora i o zawiadomieniu prokuratury. Kontrolę przeprowadzono po skardze jednego z pracowników muzeum.

12 myśli na temat “Prokuratura uznała, że były dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie jest „czysty””

 1. A ja jestem ciekaw nazwiska tego kreta, który tak pracowicie kopał dołek pod dyrektorem, który był świetnym organizatorem, sprawnie pozyskującym środki zewnętrzne i przeprowadzającym szeroko zakrojone remonty muzealnej infrastruktury.

  Dziś zamiast sprawdzonego organizatota, mamy panią Pawlak, ekonomistkę nie mającą bladego pojęcia o kulturze, sztuce i zabytkach, za to będącą praktykującą, niewyżytą biurokratką, miłośniczką papierologii, procedur, kreślenia i zatwierdzania planów, strategii i statutów – która Muzeum Lubuskie zamieni w „urząd” żyjący „urzędniczym własnym życiem”.

  Szkoda muzeum na niedoszłą likwidatorkę Jazz Klubu „Pod Filarami” w jego „dziekańskiej” – jedynej oryginalnej – wersji. Zaiste, koń trojański pani marszałek wprowadzony do gorzowskiego muzeum.

 2. jeśli pan dyrektor stracił stanowisko niezgodnie z przepisami teraz może iść do sądu i żądać przywrócenia do pracy…i wygra a potem zobaczymy jak zachowa się organ nadzorujący…trzymam za Pana kciuki

 3. Ciekaw jestem, jak teraz Pani Marszałek zrehabilituje się za pochopne odwołanie dyrektora Popka, którego dokonała opierając się tylko na oszczerstwach i pomówieniach. Przyzwoitość nakazywałaby przywrócić skrzywdzonego niesłusznie człowieka na stanowisko. Nie zaszkodziłoby też słówko „przepraszam”, ale na to trzeba człowieka z klasą.

 4. @ Piotrek

  „… nie mającą bladego pojęcia o kulturze, sztuce i zabytkach, …”

  W sam raz dla Gorzowa, gdzie historyczne kolory farby do metalu opartej na związkach miedzi się nie podobają. Taki historyczny kolor farby metalu znakomicie pasuje do piaskowca i jest w całej Europie używany do zabytkowych obiektów. A w Gorzowie? Kolorek się nie podoba.

  http://www.echogorzowa.pl/news/23/forum-gorzowian/2015-01-20/dom-historii-miasta_w-odpowiedzi-na-tekst-jerzego-synowca-10074.html

 5. Kret myślał że będzie super za nowej dyrekcji. Życzę powodzenia. Chyba że była to intryga i sposób na wprowadzenie nowej pani dyrektor.

 6. Niektórych rzeczy, spraw, sytuacji nie można wymazać. Nie sądzę aby teraz ktokolwiek zrehabilitował dyrektora lub choćby w sposób symboliczny przeprosił. Afera z prokuraturą była na pierwszych stronach gazet. Przeprosiny lub wyjaśnienia przeczyta pewnie niewielu….

 7. Kto buduje swoją karierę na nikczemności nie zajdzie daleko.

 8. proszę państwa NIKCZEMNOŚĆ w naszym mieście jest na porządku dziennym .Nikt nie przeprosi ,nikt nie zadzwoni i nikt się nie będzie martwił tym co przeżył ten człowiek.
  Tak się u nas postępuje z ludżmi którzy znają się na tym co robią
  Jeszcze nie tak dawno jak to się mówi na pierwszych stronach była sprawa z Ineko tam też byli wybitni fachowcy znali się na robocie , dziś nie ma nikogo .Czy ktoś pomyślał o tych ludziach ?
  a teraz weżmy TBS-y ……..co króluje w nich ten sam prezes co w Ineko . to jest przykład jaką moc ma władza, myślę tu o p. prezydencie , ale co my zwykli ludzie możemy , nic tylko pogadać.Jedyną rzecz która nam przysługuje to WYBORY…………………

 9. Dziś honor jest towarem deficytowym. Ludzi honorowych jak na receptę. Każdy może popełnić błąd ale tylko człowiek z klasą, honorowy ma odwagę się do tego przyznać i przeprosić. Ciekaw jestem jak postąpi pani marszałek…

 10. marszałkowa z wielkim kinolem i w krótkich spodenkach na wodstocku pokazala swoja klase i styl…teraz nie ma szans na jakakolwiek refleksje z jej strony

 11. @Piotrek
  „A ja jestem ciekaw nazwiska tego kreta, który tak pracowicie kopał dołek pod dyrektorem, który był świetnym organizatorem, sprawnie pozyskującym środki zewnętrzne i przeprowadzającym szeroko zakrojone remonty muzealnej infrastruktury.”

  Co Pan ma na myśli???? Jakim prawem Pan coś takiego insynuuje???? Jestem pracownikiem muzeum, który prowadzi remonty muzealnej infrastruktury i po części pozyskuje środki zewnętrzne i NIE odpowiadam za podejmowane decyzje przez dyrektora! Może warto zasięgnąć po trochę więcej informacji niż tylko to co napiszą w mediach. Może warto zapytać pracowników z czym oni musieli się zmierzyć bądź np. z czym muszą zmierzać się teraz??!! Biedny pan dyrektor bo niewinnie oskarżony a tym wpisem to przepraszam co Pan robi??!! Oskarża Pan chyba mnie bo tak odczytuje ten komentarz! Proponuję na wstępnie poprosić o udostępnienie wyjaśnień pokontrolnych i zagłębić się w temat, a jeżeli nie ma pan ani czasu ani ochoty to proponuje nie komentować!

 12. A ja na miejscu byłego dyrektora pozbierałbym nadwątlone z pewnością siły i powalczył w swojej sprawie.Mam nadzieję, że ktoś mu będzie dopingował, z pewnością nie wszyscy wokół niego to krety. Skoro prokurator nic nie znalazł to dlaczego muzeum ma już innego dyrektora? To chyba jeszcze nie koniec tej sprawy?

Dodaj komentarz