Przydrożne słupki zmieniają kolor. Dlaczego?

14:16

2 stycznia 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Dlaczego barierki i słupki, które znajdują się w pobliżu jezdni, są w całym mieście przemalowywane na szary kolor? Pyta o to jeden z naszych słuchaczy i wskazuje, że dotychczasowy kolor elementów – żółto – czarny, powodował, że były one bardziej widoczne i tym samym przyczyniały się do większego bezpieczeństwa pieszych. W tej chwili, zdaniem słuchacza, gdy jest ciemno, elementów tych prawie nie widać.

Zmiana koloru przydrożnych słupków i barierek to efekt jednego ze spacerów badawczych po mieście, w którym uczestniczyli miejscy urbaniści – wyjaśnia rzecznik magistratu, Ewa Sadowska. Zdaniem rzecznik, zmiana koloru nie ma wpływu na bezpieczeństwo, za to znacznie przyczynia się do poprawy estetyki miasta.

W pierwszej kolejności będą przemalowywane słupki i barierki w centrum miasta. Później kolor mienią przydrożne elementy na wszystkich gorzowskich osiedlach.

28 myśli na temat “Przydrożne słupki zmieniają kolor. Dlaczego?”

 1. Proponuje nie malować pasów dla pieszych,nie malować też broń boże czerwoną farbą tych miejsc.Takie malowania żle wpływa na estetykę miasta.
  A skoro przy estetyce jesteśmy to proste chodniki i drogi wpłyną bardziej korzystnie na estetykę niż szare słupki wśród dziurawego i krzywego chodnika….

 2. Może daltoniści, albo sponsorowani przez warsztaty samochodowe.

 3. Jechałem na rowerze z górki z małyszyna i prawie w nie wjechałem bo nie ma to żadnego odblasku. To niebezpieczne i powinno być chociaż zaznaczone jak stopień albo przeszkoda żółto-czarnym paskiem. Czy jakiś bhp-owiec może się wypowiedzieć, przecież to jest nieoznaczona przeszkoda. Myślałem, że tylko mnie to spotkało ale widzę, że nie tylko. Pożal się boże specjaliści – mogli zaprać bhp-owca.

 4. Przepraszam bardzo, ale co mają te słupki do przejścia dla pieszych? Te słupki są aby nikt nie parkował w tym miejscu, a jeżeli ktoś zwalnia do 10 km/h aby zaparkować i nadal nie widzi takich słupków, to nie powinien mieć prawa jazdy, tylko powinien udać się do okulisty.
  Jak chcemy bezpieczeństwa na przejściu, to zamontujmy oświetlenie wprost nad przejściem dla pieszych (proszę wpisać w Google grafika „oświetlenie przejścia dla pieszych” i pierwsze zdjęcia).
  @ja – a miałeś porządne oświetlenie na rowerze, czy tak jak większość rowerzystów pulsujące światło z przodu (kompletna głupota – mruga Ci światło zamiast oświetlać drogę…).

 5. W tę stronę idą duże miasta, typu Poznań, Łódź, Wawa, zagranicą też to jest poszechne, tylko jak zwykle w Gorzówku same bluzgi. Ludzie, pojedzcie czasem gdzieś za miedzę, bo wiochę szerzycie.

 6. Słupki zaczęły zmieniać kolor jeszcze za Jedrzejczaka – teraz to przyspieszyło.
  NO i BARDZO DOBRZE!

 7. W końcu nie wygląda to jak w podrzędnej wiosce. A kto ślepy to do okulisty!

 8. W drodze z małyszyna w dół takie słupki stoją na środku ścieżki rowerowej (nie po bokach jak na zdjęciu) tylko centralnie na środku żeby chyba samochód nie mógł wjechać na ścieżkę. Szary słupek na tle szarego ciemnego asfaltu w szary dzień = niespodzianka. Kropka żółta albo odblask by się przydał.

 9. nadziałem się na taki słupek na staszica przy cofaniu. Nie było go widać po ciemku. tył auta uszkodzony

 10. Podstawowa sprawa to ustalić KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI !!!
  Czy to sprawka PISowców niszczących nasz narodowy żółtosłupkowy dorobek?!…A może to sprzedajni PLATORMersi sprzedali nasze kochane żółte słupki za bezcen Żydom i Amerykanom?!…PETRUśnicy też – bo oni tak jak Platrorma…KODziarze?! Raczej nie – wybraliby obowiązkowo czerwień…Jakieś typy?

 11. A ja proponuje kompromis. Pół na pół góra żółta dół szary albo odwrotnie,czy coś takiego.Ale macie problem prawie narodowy,wyluzujcie.

 12. Słupków nie malować tylko likwidować tak jak płotek na Chrobrego.Po co one komu ?

 13. @Nowocześniej – żeby miejscowi ułani w swoich enerdowskich używanych pierdziawkach nie blokowali każdego dostępnego kawałka chodnika bo ciężko im dupsko ruszyć i muszą obowiązkowo zaparkować tuż pod sklepem

 14. Szaro wszędzie, buro wszędzie –
  co to będzie ?! co to będzie ?!

 15. @ g

  „nadziałem się na taki słupek na staszica przy cofaniu.”

  Tylko tył auta uszkodzony ?

 16. @piotrek-stary go kolbą bił jak wracał nawalony .to trepowskie dziecko.Sprawa się przedawniła ale skutki czytamy.

 17. Abec

  włączałem światła. po ciemku przy cofaniu z „parkingu” pod tą kamienicą Marcinkowskiego wystawał słup metalowy z tyłu bok auta uszkodziłem parę lat temu.

 18. @ g
  @ x

  Skoro to było parę lat temu, to jaki to ma związek ze słupkami malowanymi dzisiaj ?

 19. a może nie był szary

  w każdym razie jestem przeciwny słupkom.
  na Garbary słupki stoją i przez to jest mało miejsc parkingowych a obok stoi duży biurowiec i nie wszystkie ma wynajęte pomieszczenia.
  Centrum by trochę ożyło jakby były miejsca parkingowe bo są na nie miejsca w uliczkach tylko miasto nie robi bo LDM lobbują żeby rowery były. Gorzów to nie Berlin. I jak nie ma takich korków to rowerami się nie jeździ
  ale Marta Bejnarowicz jeździ (dla schuścia)
  bo tak to tylko dzieciaki jeżdżą rowerami przeważnie.

 20. Jak ktoś ma samochód to tylko głupi wsiądzie na rower. Zimą większość roku jest zimno.
  Lokale się same nie wynajmą. I będą same banki apteki w centrum i lodziarnie
  które teraz stoją puste

 21. Ja mam samochód, nawet dwa. A jeżdżę rowerem. Zimą też. Warto być głupkiem.
  A co do obrońców kolorowych słupków / łańcuchów / płotków / barierek, dajcie chociaż szansę na zmianę i wypowiedzcie się za jakiś czas. Nie ma kraju w cywilizowanej Europie, gdzie istniałby taki chaos i brak standaryzacji jak u nas. Aż się pisać i tłumaczyć tutaj dalej nie chce…

Dodaj komentarz