PWiK myśli o mieszkańcach ze Staszica i Europejskiego. Będzie remont magistrali

07:54

4 stycznia 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Gorzowskie PWiK jeszcze w tym roku wyremontuje magistralę, dostarczającą wodę dla gorzowian z Osiedla Staszica i Europejskiego. W ciągu ostatniego miesiąca miały miejsce dwie awarie, które odcięły od tych osiedli wodę, ostatnia przerwa w dostawie była w miniony poniedziałek. Nie spotkało się to ze zrozumieniem mieszkańców, mimo że awarie usunięte zostały w ciągu kilku godzin.

Prace naprawcze, które ostatnio przeprowadziliśmy, nie dają nam gwarancji, że awarie się nie powtórzą – wyjaśnia prezes PWiK Bogusław Andrzejczak. Remont magistrali przy Mościckiego i Kosynierów mieliśmy w planach już rok temu, były dwa przetargi na stworzenie dokumentacji, ale z powodu zbyt wysokich cen proponowanych przez potencjalnych wykonawców, musieliśmy je unieważnić- dodaje prezes. Teraz ogłaszamy przetarg po raz trzeci.


Dodajmy, że remont magistrali przy Kosynierów i Mościckiego będzie kosztował około 3-4 milionów złotych. Prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku, a przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej PWiK ogłosi w przyszłym tygodniu.

2 myśli na temat “PWiK myśli o mieszkańcach ze Staszica i Europejskiego. Będzie remont magistrali”

  1. Za to nie myśli o mieszkańcach os rodzinnego czym zniechęca developerów do budowy nowych osiedli

  2. Mam tylko nadzieje,że nie rozkopią świeżo wyremontowanej Mościckiego.

Dodaj komentarz