Radni klubu PiS przedstawili propozycje do miejskiego budżetu na przyszły rok

13:32

13 października 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Dalszy rozwój polityki senioralnej, budowa mieszkań rządowych i komunalnych, ale także pomoc dla sportu i szkolnictwa wyższego w mieście – to najważniejsze z przyszłorocznych propozycji budżetowych, które przedstawił dzisiaj klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jak powiedział Paweł Ludniewski, przewodniczący klubu, po wprowadzeniu Karty Seniora, teraz przyszedł m.in. czas na wsparcie stowarzyszeń prospołecznych.


Z kolei przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski wskazał na pilną potrzebę budowy w Gorzowie mieszkań komunalnych.


Radni PiS chcieliby, aby w przyszłorocznym budżecie znalazły się też środki na wsparcie remontu wieży katedralnej, chcą dofinansowania dla gorzowskiego klubu „Start”, remontu infrastruktury drogowej i parkingowej na Osiedlu Słonecznym oraz przebudowy alejek wzdłuż ulicy Marcinkowskiego w teren rekreacyjno-spacerowy, zamknięty dla ruchu.
Wszystkie proponowane przez klub PiS inwestycje radni wycenili na około 25 milionów złotych, co stanowi 4 proc. całorocznego budżetu.

Propozycje budżetowe PiS 2018

26 myśli na temat “Radni klubu PiS przedstawili propozycje do miejskiego budżetu na przyszły rok”

 1. „…oraz przebudowy alejek wzdłuż ulicy Marcinkowskiego w teren rekreacyjno-spacerowy, zamknięty dla ruchu….” chyba ich powaliło. Brak mi słów na komentarz. o drogach,ruchu pojazdów, przepustowości dróg macie takie pojęcie jak miejski inżynier czyli niewielkie…Po zamknięciu alejek nie ma alternatywy. Gdzi puścić ruch obok netto i biedronki? już teraz jest tam zbyt wielki ruch a pozamknięciu alejek będzie gorzej. Może w Grottgera tuż pod blokiem mieszkalnym gdzie nie ma gdzie zaparkowac a co dopiero puścić większy ruch. Ehhh tak to jest jak ktoś się nie zna a wypowiada.

 2. Na radio Ma ryja, na seminarium duchowne, na pomnik brata i na koryto. Reszta to pic na wodę

 3. zaczęło się.

  LDM 4,7 mln
  teraz PIS 25 mln

  kto następny? 100 mln lekką ręką sie wyda żeby oni mieli miejsce pracy żeby pokazać że sa do czegoś potrzebni

 4. pociągnąć ministra rozwoju za kieszeń
  i niech daje na 10 bloków w ramach mieszkanie+

  nie bawić się tylko zrobić porządnie to rozwiąże wszystkie problemy miasta.

 5. @ Mariusz – „Poszaleli.. 25 mln to sporo”

  Trzeba było nie wymagać na przetargu technologii niemożliwej w Gorzowie do wykonania, to budynek filharmonii można było wybudować dwukrotnie taniej. Inne miasta w tym czasie budowały swoje filharmonie i sale koncertowe dwukrotnie taniej. Czasem nie tylko budynek z przyłączeniami i garażami był w tej cenie, ale również amfiteatr. Budynek filharmonii w Szczecinie został wybrany najpiękniejszym budynkiem w Europie. Natomiast w Gorzowie lokalizacja i bryła budynku są nieciekawe. Czy było warto na to wywalić 143 mln zł. z miejskiej kasy?

 6. @ Y – „pociągnąć ministra rozwoju za kieszeń”

  Dobry pomysł. A minister skąd ma wziąć?

 7. Moj komentarz(pierwszy) oczekuje od rana na moderacje. Partia rzadzi partia radzi partia nigdy cie nie zdradzi. Pozdrawiam

 8. Radni PiS chcą inwestycji za 25 mln, a radny Ludzi dla Miasta cieszy się z lampeczek. Można powiedzieć, że jest to rada wielkich kontrastów …

 9. >> a radny Ludzi dla Miasta cieszy się z lampeczek.

  On już nie jest w Ludziach dla miasta. Tylko w Gorzów plus Kaczanowskiego.

  prostuję
  >>przebudowy alejek wzdłuż ulicy Marcinkowskiego w teren rekreacyjno-spacerowy, zamknięty dla ruchu

  żadnego zamykania ruchu.

 10. >>Dobry pomysł. A minister skąd ma wziąć?

  „W budżecie na 2018 nakłady na IPN rosną o 108 mln.zł ”

  może stąd

 11. Y – „… może stąd …”

  W żadnym wypadku. Wydatki na IPN powinny być tysiąckrotnie większe, by mogły równoważyć antypolską propagandę za państwowe pieniądze, która ma miejsce w Niemczech.

 12. nicelus – skąd masz te wiadomości w sprawie filharmonii? ciekawe, chcę napisać w tej sprawie do prokuratury

 13. „Przekazanie środków na Remont Gorzowskiej Katedry- 1 mln zł” – to siem mnie podoba
  Remont ulic Kościuszki i Bohaterów Lenino – zdajsie Bohaterów Lenino zdekomunizowali
  Remont ulicy Okrzei i chodników – zdajsie ten przetarg właśnie miasto ogłosiło
  Wsparcie dla Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna na dofinansowanie-
  schronisko, ogrzewalnia, świetlica- 0,5 mln zł – napisali 0,5ml by nikt nie zuważył 500 000,00 – zauważył
  Obniżenie podatków od nieruchomości dla przedsiębiorców – toż to darowizna nas wszystkich dla najbogatszych

  w połowie zabrakło im weny by te „kulfony” wycenić
  uważam, te propozycje za nierzetelne i pisane na kolanie, nie poparte rzeczywistymi możliwościami budżetu i potrzebami miasta na 1 rok – taka wydmuszka przedwyborcza,

  pikanterii nadaje temu gniotowi fakt że podpisał go przyszły kandydat na prezydenta, słynący z zapraszania aliantów w 19645 roku nad Wartę

 14. @ bonk „skąd masz te wiadomości w sprawie filharmonii?”

  Wszystko wszyscy wiedzą, a wymiar sprawiedliwości nie znalazł winnego. W Niemczech po obaleniu komunizmu wywalono wszystkich sędziów na zbity pysk i ich rolę powierzono nowym uczciwym sędziom. Dlatego w Niemczech jest rzeczą niemożliwą, by uszczuplić miejską kasę i nie mieć wyroku skazującego. W Polsce do tego, by znaleźć winnego przy większych sumach potrzebna jest specjalna komisja sejmowa, bo na wymiar sprawiedliwości nie ma co liczyć. To jest ten sam wymiar sprawiedliwości, który Pruszków wypuszczał, a Ziobrę chciał zamknąć.
  http://radiogorzow.pl/radio-zachod/wiadomosci/ciag-dalszy-sprawy-gorzowskiego-cea/

 15. Pochwaliłem tylko te wymienone przez redaktor. To z linku ktory teraz dop. zauwazylem masakra.

 16. Wstrzymuje sie z komętami bo mam od paru dni przegrzanie procesora.
  Redundancja.

 17. Nie ma zgody na zamknięcie Alejek na Marcinkowskiego z ruchu drogowego!!!!! Przebudowa , ok, poprawienie tego ruchu, między innymi z rondem przy Matejki, ale w żadnym przypadku ich zamknięcie. Będzie wojna. Mieszkam na Grottgera i nie pozwolę na to . Nawet drodzy Radni nie próbujcie takiej koncepcji wdrażać. Szkoda Waszego czasu…

 18. @nicelus, kłamiesz i mieszasz, ta sprawa była już badana przez CBA i Prokuraturę z donosu Marka Surmacza – wynik tego badania – żaden ŻADEN, więc po jaki taki plujesz jadem?

 19. nicelus – to znowu ten kameleon bezradnie szuka chociaż malutkiego haczyka, by się przyczepić. Niestety – pustka bije z daleka…

 20. Dlatego właśnie, że wynik tego badania przez organy ścigania jest żaden, konieczna jest specjalna komisja sejmowa. Nie chodzi o to by kogoś ukarała, tylko by pokazała patologie wymiaru sprawiedliwości. By pokazała posłom, jak można bezkarnie uszczuplić kasę miejską na ok. 70 mln, bo wymiar sprawiedliwości nie chce widzieć w tym przestępstwa. Być może dlatego nie chce, bo gdyby zobaczył przestępstwo, to miasto musiałaby zwrócić ok. 33 mln unijnego dofinansowania. Sprawiedliwe to jednak nie jest. Niemcy później powiedzą, że Polacy dostali tyle pieniędzy, to powinni być wdzięczni. Nie będzie przyjmowania tłumaczenia, że Polacy tych pieniędzy nie widzieli, bo pozwolili je sobie ukraść. Taki mieli wymiar sprawiedliwości, że na to pozwalał.

 21. bonk – wiem. Co by nie napisał, to wielka kompromitacja. Sam to musiał zauważyć, bo pisze pod nickami tych, których chce skompromitować.

Dodaj komentarz