Radni PO i szefowa gorzowskiego ZNP ostro o reformie edukacji

10:34

11 stycznia 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Reforma wprowadza chaos wśród nauczycieli, uczniów, rodziców i samorządowców. Tak o planowanych zmianach w systemie oświaty wypowiadają się radni klubu Platformy Obywatelskiej z Gorzowa.

Przypomnijmy, prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą o reformie edukacji w poniedziałek.

Halina Kunicka, przewodnicząca komisji oświaty i wychowania, wskazuje, że trzem gorzowskim placówkom grozi likwidacja:

Radnym Platformy Obywatelskiej podczas dzisiejszego spotkania z mediami towarzyszyła Barbara Zajbert, szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gorzowie. Jej zdaniem, za reformą stoją przyczyny ideologiczne:

Przewodniczący klubu radnych PO Jerzy Sobolewski uważa, że z reformą będą wiązać się zmiany na stanowiskach dyrektorów szkół:

Według wyliczeń klubu radnych PO, reforma edukacji będzie kosztować gorzowski samorząd 10 milionów złotych.

3 myśli na temat “Radni PO i szefowa gorzowskiego ZNP ostro o reformie edukacji”

  1. Chyba protestujecie dla zasady. Nie po drodze mi z PiSem, ale polska szkola MUSI byc zreformowana, gimnazja byly bledem, lata krytyki i teraz co? Swiete oburzenie? A o kim dzisiejsi krytycy reformy mysla najbardziej? O etatach dla zacofanych nauczycieli (na ogol, bo ksztalcenie nauczycieli siedzi tez w minionej epoce, brak ludzi otwartych i na nowe metody, ale i na potrzeby uczniów). Szkoła jest dla ucznia i o tym trzeba pamiętać. Nawet jeśli którys rocznik będzie nieco poszkodowany, bo trafi na etap przejściowy, to są koszty tego, żeby później było lepiej. Inaczej się nie da zrealizować żadnej reformy. Przestańcie więc protestować, tylko zastanówcie się, jak pomóc szkole, jak zmienić kształcenie na poziomie studiów pedagogicznych, bo tam ciągle uczy się metod pruskich. A mamy XXI wiek. To jest problem, a nie kilka etatów.

  2. Tak ważne reformy poprzedza się głębokimi analizami a nie na kolanie. Skoro jakość nauczania rośnie to czemu likwidować szkoły. Lepiej pomyśleć jak je przemodelować, co w nich poprawić. Bo na pewno arogancka metoda monopolu na władzę i wiedzę nie zaprowadzi nas w dobrym kierunku.
    na zachodzie takie reformy przygotowuje się latami a nie w kilka miesięcy na zasadzie prób i błędów.

  3. moje zdanie jest takie — bardzo dobra decyzja – trzeba też zadać pytanie ,jak w 1999 roku (tak chyba to było) jak powstały gimnazja to czy ??? zatrudnienie nauczycieli zwiększyło się czy nie ,, no bo jak się nie zmieniło to nie można się obawiać zwolnień – i tu absolutnie się zgadzam z dan-em , PO do wora , PiS też , czas na nową partyje -to moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać

Dodaj komentarz