Rondo na skrzyżowaniu ul. Złotego Smoka i Szczecińskiej jest źle oznakowane. Będą poprawki

11:19

6 stycznia 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Tablice przy zjeździe z trasy S-3 i przy nowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Złotego Smoka i Szczecińskiej są za małe, przez co kierowcy mogą być wprowadzeni w błąd.

Takie sygnały już od dłuższego czasu docierały do Artura Radzińskiego. Wiceprezydent Gorzowa pojechał więc na miejsce i przekonał się, że faktycznie poprawki są tu konieczne:

O sprawie poinformowaliśmy zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzeczniczka oddziału Anna Jakubowska zapewnia, że wykonawca ronda został już poinformowany o potrzebie poprawek:

Rondo na skrzyżowaniu ulic Złotego Smoka i Szczecińskiej zostało otwarte na początku października 2016 roku.

28 myśli na temat “Rondo na skrzyżowaniu ul. Złotego Smoka i Szczecińskiej jest źle oznakowane. Będą poprawki”

 1. Zjazdy wjazdy z ronda są usypane żwirem z dziurami kiedy to zaasfaltują.
  2. Jezdnia jest pochyła w lewo. Znosi mnie normalnie pod wiaduktem.

 2. Radzinski niech sam nie jedzie tylko od tego sa inspektorzy drogownictwa zeby nadzorowali a co etatow nie ma w magistracie bo jacek znajomków nazatrudniał?

 3. Radyjko Urzędu Miasta podaje aktualną temperaturę w Gorzowie -11 stopni C, a jest -2,5 stopnia C.
  Może tak obsługa tego radia wyjdzie na zewnątrz i termometrem.

 4. Nie mówiąc już o tych uskokach przy wjazdach na remontowany odcinek. Przecież tam można uszkodzić zawieszenie nawet przy prędkości 30 km/h! Po zmroku uskoki zupełnie niewidoczne i nieoznaczone!

 5. Po kliknięciu za zdjęcie ma się nadzieję, że się powiększy, a ono się… zmniejsza. „Gratulacje” dla obsługi strony radia Urzędu Miasta. Może tak prezydent Wójcicki zamiast znajomków zatrudni profesjonalistów webmasterów?

 6. Fakt,tabliczki są malutkie ale nie one są tu największym problemem.Jak słyszę wypowiedż ze „można się zagapić” to zastanawiam się kto dał Panu prawo jazdy…co jak się tak zagapi na skrzyżowaniu i wjedzie w kogoś?Należy uważnie obserwować drogę i jej otoczenie i nie przekraczać dozwolonej prędkości.
  Głównym problemem jest to ze po rondzie które nie zostało skończone jeżdza samochody…nawierzchnia ronda,wjazdy i zjazdy z niego nie nadają się do jazdy samochodami innymi niż terenowe.Dziwne że tego nie zauważył p.Radziński…no ale może trzeba zadzwonić drugi raz w tej sprawie….

 7. Proszę również o uwagę na wykonanie zakrętu , który nie jest w żaden sposób oznaczony na starej drodze byłej numer 3. Po wypadku śmiertelnym zostało tylko wprowadzone ograniczenie do 50km/h z kierunku Szczecina do Gorzowa. Ktoś kto nie zna terenu będzie bardzo zdziwiony jak mocno ten zakręt potrafi wynieść. O tym przekonał się kierowca pojazdu ciężarowego, który niestety ale zginął na miejscu. Szkoda ponieważ miejsca jest tam tyle ze można by było ten zakręt na pewno bardziej łagodnie sprofilować. Jeżdżę codziennie przez to rondo i czekam aż przez ten zakręt ktoś znów będzie cierpiał przez zwykły nie dopracowany zakręt . Nie można z tym nic zrobić ????

 8. a kiedy będzie tam oświetlenie? Nie dość, że plac budowy zwany rondem niesie wiele niespodzianek, to jeszcze ich nie widać… a w końcu to wyjazd/dojazd do Strefy, ruch naprawdę spory…

 9. To jeszcze bezimienne rondo powinno mieć imię Lecha Kaczyńskiego – Prezydenta Polski

 10. do @Marcin. Rajmunda Kaczyńskiego-największego żołnierza AK,ojca dwóch Jedynych i Prawdziwych Polaków .

 11. te rondo to trza puscić ruch w drugom stronę. czyli nie tak jak chodzi zegarek (ale wtedy jak chodzi a nie jak stoji) tylko jak by ten zegarek sie cofał do tyłu. albo jedne pół ronda w jednom stronę a drugie pół ronda w inną stronę, czyli jakby ten zegarek chodził i od razu się cofał. wtedy znaki nie będom potrzebne bo ruchu nie będzie

 12. masz rację bo, bo ty masz zawsze rację ale jak nie będzie ruchu to nie będzie jak przez rondo przejechac. więc proponuję obwodnicę wokół tego ronda która odkorkuje cały ruch i wtedy tez znaki na rondzie nie będom potrzebne, bo każdy rondo objedzie

 13. macie obydwa rację, ale ten ruch na obwodnicy to w którą stronę? jak w zegarku, odwrotnie niz w zegarku czy jak w zegarku elektronicznym??

 14. ale kto na rondzie będzie puszczał bonki?

 15. Raz sarazen, raz saracen, innym razem lee, jeszcze innym bo, a jak się omsknie ręka po klawiaturce – to mi do „bo” literki „nk” samo dopisuje.

 16. pomysł saracen z obwodnicom masz genialny ale czy obwodnica bedzie wewnerzna czy zewnetrzna?? toznaczy czy bedzie wewnatrz czy na zewnatrz ronda?

 17. saracen mam nick i koniec to znaczy ze nie mam drugiego nicka koniec tylko sarazen. wychodzi wiec na to ze saracen mam nick i sarazen. bez końca

 18. nie odpowiedziałeś „saracen masz nick i sarazen” na nasze a wiec i na swoje pytanie

 19. sarazen mam nick i koniec. albo nie. sarazen mam nick i to jest moja odpowiedź.

 20. zapomniałem dodać że to moja odpowiedź na moje pytanie

Dodaj komentarz