Siedemdziesiąt siedem autobusów obsługuje trasę na cmentarz. W tym jeden przegubowy, który mamy na testach

09:27

1 listopada 2017

Iwona Krawczyk

Ze względu na niesprzyjającą pogodę, autobusy MZK kursujące na cmentarz przy Żwirowej jeżdżą tak często, jak tylko mogą. MZK apeluje, do pasażerów, żeby nie zwracali już większej uwagi na rozkłady jazdy, bo autobusów będzie dużo więcej. Jeśli zdarzają się przestoje, wynikają z tego, że autobusy stoją w korku na Żwirowej- tłumaczy prezes MZK Roman Maksymiak:

MZK wysłał dziś do obsługi trasy na cmentarz m.in. przegubowego MAN A40 Lions’City GL. Przewoźnik ma go w ramach jednodniowych testów. Autobus jest niskopodłogowy i klimatyzowany, może przewieźć 157 pasażerów.

23146445_1515111255232073_576202420_n 23163707_1515111168565415_1394610778_n

 

19 myśli na temat “Siedemdziesiąt siedem autobusów obsługuje trasę na cmentarz. W tym jeden przegubowy, który mamy na testach”

 1. Nakupowali sporo nowych autobusów ale żadnego przegubowca.Rozumiem że są droższe ale rozładowałyby tłok na najbardziej zatłoczonych liniach.

 2. Takich przegubów miasto powinno mieć z 20 sztuk i tyle samo 15 metrowych a my mamy zaledwie 8 sztuk 15 metrowych przy obecnym braku tramwaju taka ilość się nie sprawdza 12 metrowe w godzinach szczytu są za małe.

 3. MZK nic nie posiada… Facet, który zarządza MZK powinien dawno odejść

 4. MZK perfekcyjnie w tym roku się zachowuje

  Żeby jeszcze narzekać to nie wiem jakim trzeba być MALKONTENTEM!

 5. Do Z, wsiądź około 13:15 do autobusu do strefy i miłej jazdy.Jak się nie ma pojęcia to lepiej nie pisać dla pisania.Właśnie takie przeguby już dawno powinny śmigać w GW.A jak twierdzą,że nie ma odpowiednio szerokich dróg itp to na szkolenie do Zielonej Góry ich wysłać to zobaczą jak tam po osiedlowych drogach śmigają przeguby.Ludzie z mzk i wydziału transportu UM to porażka.

 6. mówię o 1 listopada.
  że 77 autobusów prezes rzucił na cmentarz żeby nie było narzekań.

  Przeguby by się przydały ale oni zamówili już te 15-metrowe many.
  Jakby miało na stałe tramwai nie być to tak
  ale trawmaje przecież wrócą (nowe, pesy)

 7. Nie sądze żeby teraz mieli kasę na zakup jeszcze przegubów

  po zakupie
  Solarisów urbino nowych małych
  Manów lionsów 15metrowych
  manów lionsów zielonych
  i 14 nowych tramwai PESY

 8. MZK Gorzow nigdy na nic nie mialo kasy. Dziadostwo, dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo. Uczyc sie od lepszych, a jak nie, to kartofle wozic.

 9. komunikacja na cmentarz działa sprawnie nie można narzekać , ale te autobusy wyjeżdżając i wracając do zajezdni jadąc po tej Kostrzyńskiej tak dostają w du……..ę , że zanim zrobią tą ulicę a mam nadzieję że nie będziemy czekać następne 20 lat to okaże się że będą wymagały bardzo poważnych napraw

 10. A ten autobus przegubowy ładny ,ale nie na nasze ulice przecież on na nowiutkim rondzie koło Białego Kościółka będzie miał ogromne kłopoty aby sprawnie przejechać .Teraz to rondo w godzinach szczytu jest tak zablokowane ,że trzeba mieć dużżżżżżżżżo cierpliwości i z czego tu się cieszyć

 11. Powinni go byli wyprobowac na tym.rondzie. Raz by sie przejechal po calym Gorzowie i na Fabryczna Towarowa tez.

 12. Serwisowanie przeguba? Infrastruktura? Kanal jeden wiekszy wykopac i by bylo. Ale to jest dizel. A potrzebna hybryda. Tylko czy podjedzie pelna pod gorke.

 13. Kierownictwo Partii, Wydział Propagandy IV RP – wam pomoże tylko trzeba zgłosić, może donosik?

 14. Kierow nictwo Pa rtii, Wydział Propa gandy IV RP – wam pomoże tylko trzeba zgłosić, może do nosik?

 15. Z my też nie mamy tramwajów,i coś czuje,że długo nie będziemy mieć a tym bardziej Pesy…

Dodaj komentarz