Sonda RG: Wprowadzenie 45-minutowych biletów MZK to dobre rozwiązanie

14:30

6 października 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Miasto wprowadziło 45-minutowe bilety MZK. W naszej cotygodniowej sondzie pytaliśmy Was, czy to dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że większość korzystających z miejskiej komunikacji wykupuje bilety miesięczne.

80 % głosujących uważa, że tak, 16 % nie popiera takiego rozwiązania, a 4 % słuchaczy nie ma zdania na ten temat. O 45-minutowe bilety pytaliśmy dziś również pasażerów czekających na jednym z przystanków:

Dodajmy, że zdaniem klubu radnych Ludzie Dla Miasta, prezydent Jacek Wójcicki dokonał wprowadzenia 45-minutowego biletu w sposób łamiący procedury i niezgodny z prawem. Sprawie przygląda się wojewoda i w obliczu tej sytuacji klub LDM przedłożył przewodniczącemu Rady Miasta zgodną z procedurą uchwałę o zmianie w zakresie biletów.

3 myśli na temat “Sonda RG: Wprowadzenie 45-minutowych biletów MZK to dobre rozwiązanie”

  1. Do radnych dzielnicy wieprzyce: Park w stanie zagrażającym życiu przechodniom. Na ścieżce połamane wielkie drzewa, jedno do tej pory zwisa nad przejściem, oparte na drugim. Ogrodzenie cmentarza zniszczone i przechyla się niebezpiecznie na chodnik w drodze do szkoły. Oświetlenie w parku na początku kadencji przy torach naprawiono i podcięto gałęzie. Minęło 2 lata – gałęzie tak zarosły, że zasłaniają światło latarni i nie dość, że ciemno, niebezpiecznie, to jeszcze połamane i powyrywane z korzeniami drzewa, które mogą zabić. Chodnik, katastrofalny, sąsiadka miała wypadek i trafiła do szpitala miesiąc temu. Dlaczego nie jesteście na swojej dzielnicy z mieszkańcami jak jest problem tylko w mediach bo wybory blisko? Jeden radny z ldm to chodził i żebrał o głosy i ani razu się potem nie pojawił – tylko zajmuje się wielką polityką. Po co nam tacy przedstawiciele.

  2. Jutro udam się tam ocenić sytuację. Teren należy do miasta, więc odpowiada zań prezydent. Niestety, przedłuża się czas realizacji tam inwestycji z budżetu obywatelskiego – i (niestety) tu także odpowiedzialni są urzędniczy podlegli prezydentowi. :(

Dodaj komentarz