Sonda RG: Zamknięcie odcinka ul. Sikorskiego i stworzenie tam deptaka nie przyczyni się do ożywienia centrum Gorzowa

15:30

3 listopada 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Miasto rozstrzygnęło przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego. Fragment od ul. Chrobrego do ul. Pionierów zostanie zamieniony w deptak. W naszej cotygodniowej sondzie internetowej zapytaliśmy Was czy zamknięcie odcinka ul. Sikorskiego dla ruchu przyczyni się do ożywienia centrum Gorzowa.

67 % głosujących uważa, że nie, natomiast 33 % internautów twierdzi, że tak. O zdanie zapytaliśmy też mieszkańców na ulicach:

Modernizacja ulicy Sikorskiego ma kosztować prawie 56 milionów złotych i być gotowa do końca listopada przyszłego roku. Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od Cichońskiego do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ulicą Jancarza. Powstanie tez małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej oraz Al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich.

25 myśli na temat “Sonda RG: Zamknięcie odcinka ul. Sikorskiego i stworzenie tam deptaka nie przyczyni się do ożywienia centrum Gorzowa”

 1. proszę pod uwagę wziąć podziemny parking pod Sikorskiego -tam zmieści się tak 500 aut, naprawdę warto , będziemy chyba pierwszym miastem w Polsce z takim parkingiem , w Barcelonie pod główną ulicą jest parking na kilkanaście tysięcy aut , nam starczy na 500-600, –potomni będą z nas dumni

 2. Nic nie ożywi centrum bo z tej gorzowskiej wiochy wszyscy młodzi wyjeżdżają.

 3. Ten projekt jest nie teges. Tonpowinno byc rozbudowa skweru zielonego pod Empikiem na tej zasadzie. Z cala zielenia i drzewami przesuna rozszerzyc o lewa stronr Katedry. Wtedy to bedzie miec sens.
  I kokos jest kluczrm do sukcesu. Musi tam cos byc. Nawet glupie tesco.

 4. Najdurniejszy pomysł wójta … Skierować ruch z deptaka do nowobudowanej mini galerii kumpla JW przy PZU ….?

 5. Do cicha woda. Świetny pomysł. Tylko, że projektanci nie zadali sobie trudu rozwiązania problemu z parkowaniem samochodów. A jak zauważyłeś naprawdę nie wiele potrzeba aby rozwiązać ten problem. Były przecież plany postawienia garażu piętrowego przynajmniej w dwóch miejscach. Na szczęście jeszcze te pomysły nie wypaliły.

 6. Szkoda empiku ktory sie wyniosl. To bylo najlepsze miejsce w centrum.

  Jakby miasto myslalo powaznie o centrum przywrociloby najlepsze obiekty. Empik, malenka, okraglak, Cafe Voley, Pizza hut i odnowilo przebudowalo szkole muzyczna w Chrobrego oraz rozbudowalo magistrat wedle swojego projektu.

  A parkingi? Obok przemyslowki podziemno pietrowy, przy kwadracie w poprzek Dabrowskiego, w Mlynskiej. I w budowli po zamianie na centrale rybna dla mieskancow bloku przy Cafe Voley.

 7. Oczywiście że budowa deptaka” się nie przyczyni – bo to będzie Rynek, a ni żaden deptak!

 8. Na wolnym rynku mieszkanie w bloku kosztuje ok.150 tyś zł -za 56 milionów było by całkiem sporo mieszkan komunalnych dla młodych na dorobku,a tak oni wyjadą,a po super deptaku będą staruszkowie z balkonikami śmigać od apteki do apteki-gdzie taniej,,raphacholin,,dostać,bo nic innego w centrum nie przyciąga -szczery do bulu

 9. Ożywić nie ożywi. Ale jeżeli to nie będzie zabetonowana przestrzeń, to może być sympatyczne miejsce do spacerów, a takich miejsc w gw nie ma

 10. A w ogóle to po co ma „ożywiać”. Ożywione są inne miejsc, Górczyn czy przestrzenie wokół galerii handlowych. Nie wszystko musi być ożywione. Wystarczy, że to będzie estetyczne, czyste miejsce z dala od hałasu.

 11. margot_gw – „Ale jeżeli to nie będzie zabetonowana przestrzeń, to może być sympatyczne miejsce do spacerów, a takich miejsc w gw nie ma”

  Nie ma i nie będzie. Jeżeli miejsce do spacerów, to musi być zabetonowana przestrzeń, żeby terrorysta ciężarówką w spacerowiczów nie wjechał. Tak jest w całej Europie i w Gorzowie też będzie po europejsku, gdy tylko totalna opozycja powróci do władzy i sprowadzi uchodźców.

 12. Nicelusku trollu a zacytować ci chamie twoje wypociny na wyborczej?Jak to chamie chwaliłeś arabskich sąsiadów?Pomroczność jasna?Jakiego to ogrodnika miałeś wtedy?;-)

 13. Bawmy się po pisowsku:
  „Uczelnia Macierewicza organizuje imprezę. Zamówiła piwo za prawie 360 tys. złotych
  Akademia Sztuki Wojennej planuje organizację dużego wydarzenia. Ogłosiło przetarg na 360 tysięcy złotych. Większą część zamówienia stanowi… piwo.”
  pijmy i szczajmy gdzie się da!

 14. Bawmy się po pisowsku:
  „Uczelnia Macierewicza organizuje imprezę. Zamówiła piwo za prawie 360 tys. złotych
  Akademia Sztuki Wojennej planuje organizację dużego wydarzenia. Ogłosiło przetarg na 360 tysięcy złotych. Większą część zamówienia stanowi… piwo.”

 15. nicelus

  http://www.zachod.pl/radio-zachod/felieton-polityczny-landsberg-an-der-warthe/

  „Gorzów od pierwszych dni władzy radzieckiej płonął. Zdziczałe bandy sowieckich wyzwolicieli przeszukiwały domy w poszukiwaniu kosztowności, wódki i przede wszystkim kobiet. A ponieważ nie działała elektryczność, rozświetlali sobie ciemne pokoje zwitkami gazet, które rzucali na podłogę. Od tych zwitków zapalały się domowe sprzęty i całe domy. ”

  „Taki właśnie kontekst daty 30 stycznia”

 16. @ Z – „Taki właśnie kontekst daty 30 stycznia”

  Nareszcie pierwszy rozsądny głos w sprawie. Dotychczas można było odnieść wrażenie, że to jakieś zbiorowe zidiocenie wszystkich mieszkańców oraz władz miasta.

 17. niceluju – „i staruszkowie pójdą do roboty” – jeżeli ktoś w wieku 67 uważa się za staruszka, jego ból – jeżeli 67 latka uważasz za staruszka to nasz ból doopy jak zwykle gdy pisowi się grunt zaczyna palić pod nogami
  gratulacje broszce za wymyślenie nowego województwa znajdziesz to bonk w wpolityce, niezleżnej, TVPiS – nie, tam tylko propagranda, nawet Morawiecki już się potyka o własne bujdy… „spadliśmy w rankingu ale zbliżyliśmy się do lidera..”

 18. Niceluju co ty pier…olisz – „Jeżeli miejsce do spacerów, to musi być zabetonowana przestrzeń, żeby terrorysta ciężarówką w spacerowiczów nie wjechał. Tak jest w całej Europie i w Gorzowie też będzie po europejsku, gdy tylko totalna opozycja powróci do władzy i sprowadzi uchodźców.”
  – większego tępaka ta ziemia nie wydała?, skąd się biorą takie miernoty, jak ty? Jesteś zwykłym chamem!

 19. Zdrajcy ramię w ramię z Niemcami:

  „Ursula von der Leyen w wywiadzie udzielonym telewizji ZDF powiedziała m.in., że jej dzieci studiowały w ramach wymiany Erasmus w Polsce w czasie, gdy doszło do zmiany władzy.
  Musimy wspierać ten zdrowy demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce
  – stwierdziła niemiecka ministra obrony.

 20. Ktoś gdzieś tutaj, raczej nie bez powodu wysnuł hipotezę, że prostak kameleon pasuje do silącego się na „komentatora”, kompletnie skompromitowanego R.B.
  Jegomość przebiera już nóżkami w pędzie wyborczym, w dość osobliwy, by nie rzec – kretyński sposób, poprzez niby samooskarżenie o bierność. Liczy przy tym zapewne, że kompletny upadek sprzed lat poszedł w zapomnienie.
  Jeżeli oczekuje na odświeżenie pamięci – niech dalej idzie w tę stronę…

 21. fikaj – bonk nicelujowi i jeszcze jakich nicków używasz? największym „kameleonem” i zaśmiecaczem na tym podłym forum jesteś ty sulęciński trollu.
  jesteś zerem niegodnym polemiki, twoja klęcząca postawa wobec pis nie doprowadziła do „wstania z kolan” raczej wymusiła na tobie pokłon wierno-poddańczy – jeżeli nie widzisz, że retoryka wypowiedzi „ludzkich panów” jest czysto pijarowska itp., no to brnij dalej oszołomie smoleński.

 22. @potem a wy przed kim klękacie? Acha ,przed Merkel , jak psy na sznurkach obcych państw, zdrajcy narodu polskiego, hańba i wstyd dla was lewaków sprzedawczyków . Zamknij papę .

 23. Ja bym kiedyś zamknął Sikorskiego ale najpierw nowy most na warcie i aleje alternatywne wybudował a nie od d. strony się zabierają.

Dodaj komentarz