Spór niemieckiej telewizji ARD z portalem „Gorzów Wczoraj”

17:04

3 stycznia 2017

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91.

Film o Gorzowie nakręcony w 1970 roku przez niemiecką telewizję publiczną ARD, który został umieszczony na portalu internetowym „Gorzów Wczoraj ” stał się przedmiotem sporu pomiędzy wspomnianą telewizją, a twórcą portalu.

Czy zostały naruszone prawa autorskie?  Jakie mogą być konsekwencje?  Czy koniecznym jest usunięcie filmu z portalu? Sprawa nabrała w Gorzowie posmaku małej sensacji.

17 myśli na temat “Spór niemieckiej telewizji ARD z portalem „Gorzów Wczoraj””

 1. Ciekawe kto uprzejmie doniósł? Widocznie ktoś, kto ma dobre kontakty ze stroną niemiecką. Paczcie jaki uczciwy. Trzeba było sobie zadać trochę trudu, żeby dokopać się do tak starych praw autorskich i właściciela. Zwykły śmiertelnik by nie miał na to ani czasu ani celu, żeby to robić.

 2. Drogi „ja” czyżbyś nie wiedział jak działa Iternet? Nie wiedział jak działa FB? Tu nie trzeba nic donosić, bo on sam na siebie donosi. Każda klikalna treść jest analizowana pod kątem przynoszenia korzyści w postaci możliwości dołączenia reklamy. Sporo osób oglądało to i sprawdzili co to takiego. No a jak sprawdzili to już poszło samo dalej. Tak, wiem. To antypolski spisek nadludzkich ubermenschów z wrogiej niemieckiej ARD.

 3. A tak w ogóle, to ten cały prawnik co się wypowiada to jakiś dziwny. Nie zna prawa autorskiego? W życiu do gościa bym nie poszedł.

 4. fajny portal!
  nie wiedziałem o jego istnieniu dzięki temu artykułowi już wiem

 5. Właściciel „Gorzów Wczoraj” strasznie podnieca się swoją fejsbukową popularnością – nie zdziwiłbym się gdyby sam na siebie napisał donos żeby afera jeszcze bardziej rozpowszechniła jego działalność

 6. Andrew T. – a wie pani, że to ciekawy projekt?
  Poproszę o jakieś analizy skuteczności, z pewnością ma pani je pod ręką, jako praktyk 😛
  O pani etykę nie pytam – sama pani o niej nam opowiedziała rzucając publicznie anonimowe podejrzenia w stosunku do osoby prywatnej.

 7. Andrew T. chyba na łeb upadles, ale kazdy sądzi po sobie :)) widac jakim jestes czlowiekiem , ten jad a fuj

 8. Najciekawsze jest to, że ten materiał ARD krążył na fb już w połowie października ub.r. I jakoś wtedy ARD nie robiła rabanu. Dopiero po wrzuceniu na „Gorzów wczoraj” zrobiła się afera. A może co niektórzy mają rację.

 9. Jezu, ludzie, słuchajcie, czytajcie co komentujecie! W pażdzierniku to krążył link do oryginału ARD. Masakra jakaś umysłowa.

 10. @Jurek – mniej więcej od kiedy każdy wrzucający te same stare fotki na fejsbuka to „historyk”

 11. To jakaś farsa , nie wiecie o czym piszecie .
  Do właściciela konta na fb Gorzów Wczoraj napisał moderator fb a nie stacja tv i poprosił o przestrzeganie przepisów związanych z prawami autorskimi .
  Po drugie nie chodzi o pokazanie oryginalnego materału filmowego tylko przerobiony przez właściciela konta na fb Gorzów Wczoraj i tylko o to chodzi .
  Telewizja ARD 1 nie ma zielonego pojęcia o tym sporze .

 12. Są tacy, którzy uwielbiają pisać donosy i jest ich tak naprawdę jedyna podnieta w życiu z dalszym ciągiem. Ohyda.

 13. @fakt PiS ściągnął do Polski Komisję Wenecka i wrzeszczy że to nie oni -to inni:-)

 14. @giece PiS ściągnął do Polski Komisję Wenecka i wrzeszczy że to nie oni -to inni:-)

Dodaj komentarz