Stadion Warty stanie się nowoczesną bazą treningową dla lekkoatletów

16:01

4 stycznia 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Jeśli tylko miasto wyjdzie z taką inicjatywą, to Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze jego działania. A chodzi o planowaną w Gorzowie budowę stadionu lekkoatletycznego. Goszczący dzisiaj w Gorzowie Witold Bańka – minister sportu i turystyki, potwierdził nam, że jego resort ma możliwość dofinansowania budowy takiego obiektu, najpierw jednak ruch należy do magistratu.

A o tym, jak ciężko jest teraz trenować gorzowskim lekkoatletom, mówił nam dzisiaj paraolimpijczyk Maciej Lepiato.

Jest spora szansa na to, że marzenie gorzowskiego paraolimpijczyka, ale i wszystkich innych sportowców – w końcu się spełni. Prezydent Gorzowa Jacek Wojcicki, zapewnił nas, że stadion lekkoatletyczny wreszcie w Gorzowie będzie.

Nowy stadion lekkoatletyczny miałby powstać na miejscu obecnego Stadionu Warty przy ulicy Krasińskiego. Jak mówi prezydent Wójcicki, ten już istniejący jest w bardzo złym stanie technicznym, dzięki przebudowie i modernizacji stanie się nowoczesną bazą treningową.

3 myśli na temat “Stadion Warty stanie się nowoczesną bazą treningową dla lekkoatletów”

  1. Stadion Warty powinien powstać piłkarski – Lekkoatletyczny.Dla trenujących lekkoatletów i obecnie dla grającej seniorskiej drużyny Warty Gorzów w meczach swoich ligowych.Pozostałych drużyn młodzieżowej Warty Gorzów.

  2. Oby w końcu się powiodło bo o planach co do Stadionu Warty słyszymy od lat.Poprzedni prezio chciał sprzedać ziemię pod budownictwo mieszkaniowe.

  3. Skoro maja być miliony lekkoatletyczny stadion powinien być nowy, w pobliżu planowanej hali na poligonach. Marszałek za wieloletnie finansowanie Dżonkowa też jest Gorzowowi winna dużą kasę.

Dodaj komentarz