System losowego przydzielania spraw sędziom także w gorzowskim sądzie

12:41

3 stycznia 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61.

W sądach w całej Polsce ruszył system losowego przydzielania spraw sędziom. Ma dać gwarancję bezstronności w polskim sądownictwie. Dziś do systemu w Sądzie Okręgowym w Gorzowie wpisane zostaną pierwsze sprawy. Jutro rano system dopasuje do nich sędziów.

Mówi rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie Lidia Wieliczuk

System Losowego Przydziału Spraw działa obecnie w sądach pierwszej instancji, w składzie jednoosobowym:

Co o nowym systemie przydzielania spraw sędziom myślą gorzowianie?

1 stycznia ruszył kilkumiesięczny program pilotażowy, którego celem jest wdrożenie tego systemu do sądów powszechnych drugiej instancji, w trzyosobowych składach sędziowskich.

6 myśli na temat “System losowego przydzielania spraw sędziom także w gorzowskim sądzie”

  1. Algorytm losujący musi być ciekawy. Komputer i program komputerowy to tylko maszyna bezmyślna matematyczno-logiczna zero jedynkowa – prawda, fałsz, która ma wpisane w kodzie co jest prawdą a co fałszem i o to cała zabawa się zaczyna,.

  2. wy na prawdę nie wiecie jak to działa.Po co się wypowiadacie ?jednego dnia losowanie drugiego dnia kto prowadzi sprawę .cały wywiad z pisowcem w necie.śmiechu kupa.

  3. Żeby było sprawiedliwie wyroki też powinni losować.

  4. Co z tego, że będzie inny sędzia, jeżeli on też „zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi”. We właściwym czasie tego raka nie wycięto, tak jak zrobiono w Niemczech, to teraz są przerzuty na kolejne pokolenia sędziów. Ustawa tworzy warunki dla sprawiedliwszych sądów, ale na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

    Profesor Adam Strzembosz mówił, że „sędziowie oczyszczą się sami”.

    Natomiast Albert Einstein powiedział: „Die reinste Form des Wahnsinns ist es, alles beim Alten zu lassen und gleichzeitig zu hoffen, dass sich etwas ändert.” (Czystą formą szaleństwa jest, pozostawić wszystko po staremu i jednocześnie mieć nadzieję, że się coś zmieni).

  5. kłamiesz nicelus, tłumaczenie jest zgoła inne: „Najczystszą formą szaleństwa jest porzucenie wszystkiego, mając nadzieję, że coś się zmieni”.

Dodaj komentarz