Szykują się zmiany w zakresie sportu szkolnego w Gorzowie

16:00

2 stycznia 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Gotowa jest już koncepcja programu rozwoju sportu szkolnego w Gorzowie.

Dokument został opracowany z uwzględnieniem uwag samych uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Dyrektor wydziału edukacji w gorzowskim magistracie, Eugeniusz Kurzawski, mówi, że ci ostatni przede wszystkim zwracali uwagę na potrzebę lepszego finansowania sportu szkolnego. Po konsultacjach pojawiły się również głosy, by komercyjne wykorzystanie hal sportowych rozpoczynało się dopiero od godzin wieczornych, tak by uczniowie mieli więcej czasu na korzystanie z nich. Zrodził się też temat bonu sportowego, który młodzi ludzie mogliby wykorzystywać w różnych placówkach na terenie miasta:

Jednym z najważniejszych w mieście koordynatorów w zakresie rywalizacji sportowej uczniów jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Dyrektor Piotr Wójciak wskazuje, że miasto powinno zapewnić jeszcze więcej ruchu najmłodszym gorzowianom:

Konsultacje wskazały również potrzebę wypracowania zasad współpracy klubów sportowych ze szkołami. Klub Piłkarski Progres szkoli obecnie 221 młodych piłkarzy, ale jak mówi jego prezes Sławomir Bednarczyk, szkoły nigdy nie były partnerem klubów i to należy zmienić:

Eugeniusz Kurzawski informuje, że urzędnicy przystępują teraz do realizacji wniosków zawartych w koncepcji programu rozwoju sportu szkolnego w Gorzowie.

Jedna myśl na temat “Szykują się zmiany w zakresie sportu szkolnego w Gorzowie”

  1. Najważniejszą zmianą powinien być powrót do sprawdzonych przez dziesięciolecia SKS-ów, które to zajęcia miały miejsce popołudniami w szkołach i obejmowały uzdolnionych ruchowo uczniów i były ukierunkowane na jedną dyscyplinę sportową przez jednego nauczyciela wf-u. Dajmy spokój bredniom o masowości młodzieży bo na takich treningach nikt na tym dobrze nie skorzystał.
    Niestety, nie uda się teraz zrobić tego na zasadzie pasji nauczyciela wychowania fizycznego i miłości do dzieci. Będą odpowiednie wynagrodzenia to i będą uczniowie ze znakomitą podbudową lekkoatletyczną do dalszych szkoleń w klubach.
    Amen.

Dodaj komentarz