Towarzystwo Miłośników Gorzowa nie może liczyć na finansowe wsparcie magistratu

08:35

19 maja 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Gorzowskie pomniki co jakiś czas padają ofiarą wandali lub zbieraczy złomu. Prezes Towarzystwa Miłośników Gorzowa, które ufundowało wiele rzeźb w mieście, Jerzy Synowiec, wielokrotnie wzywał magistrat do pomocy przy naprawie pomników.

Sprawdziliśmy więc czy Urząd Miasta zamierza wesprzeć finansowo stowarzyszenie. Rzecznik prasowy magistratu, Ewa Sadowska, powiedziała nam, że miasto może ingerować jedynie w przypadku rzeźb, które są w jego majątku:

Ewa Sadowska dodaje, że miasto w ciągu ostatnich dwóch lat przeznaczyło 18 tysięcy złotych na naprawę pomników, których jest właścicielem:

W ubiegłym roku skradzione zostało popiersie Zenona Bauera, które znajdowało się dokładnie naprzeciwko ratusza. Rzeźba nie była jednak w majątku miasta, dlatego nie ma mowy o wspólnym ufundowaniu nowego pomnika wraz z Towarzystwem Miłośników Gorzowa.

7 myśli na temat “Towarzystwo Miłośników Gorzowa nie może liczyć na finansowe wsparcie magistratu”

 1. Zenon Bauer stracił główkę.

  Ostał się ino imponujący postumencik, oniemiały do dziś nagłą utratą sensu swojej egzystencji – stoi jak w murowany, bezradnie i tępo patrząc się w okno prezydenta Wójcickiego.

  Ale zaraz, zaraz ! Tyle różnych już mamy pomników w Gorzowie, a nie ma jeszcze pomnika poświęconego Gorzowskiem Paserom !

  Może tym razem właściciele gorzowskich skupów złomu odciążą mecenasa i Towarzystwo Miłośników Gorzowa i sami ufundują Pomnik Pasera ? Może w formie ławeczki ? Pewnie niejeden zechciałby się na niej przysiąść.

 2. magistrat nie ma pieniędzy ?? smiechu warte a na co oni je (rzeczone pieniądze maja ) na nic nie ma , absolutnie na nic .

 3. Pieniądze poszły na dwukrotnie przepłaconą filharmonię. Dorze że teraz miasto nie wyrzuca pieniędzy w błoto.

 4. FG to najlepszy pomnik dla miasta. Pomniki powinny właśnie takie być, żeby miały cele i funkcjonalność, żeby mogli z nich korzystać ludzie a nie służyć niczemu oprócz tylko jednego rzutu oka przy przechodzeniu obok nich.

 5. są ważniejsze rzeczy niż zajmowanie się takimi pierdołami

  nie kradliby jakby były warunki do życia w Gorzowie

 6. Lipsk w Niemczech jest cały obwarowany pomnikami i wygląda jak jedno wielkie cmentarzysko
  strasznie mi się nie podoba.

Dodaj komentarz