Tysiące gorzowian wzięły udział w trzecim Orszaku Trzech Króli

16:14

6 stycznia 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Ulicami Gorzowa po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, było barwnie, radośnie i patriotycznie.

Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi towarzyszyli Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, św. brat Albert Chmielowski i ojciec Honorat Koźmiński. Orszak Trzech Króli mimo mrozu przyciągnął tysiące gorzowian. Główny organizator Augustyn Wiernicki, prezes Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu imienia Brata Krystyna, powiedział nam, że wydarzenie na stałe wpisało się już do świadomości mieszkańców:

W gorzowskim Orszaku Trzech Króli wziął udział m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

Mieszkańcy Gorzowa podkreślali, że Orszak Trzech Króli to wydarzenie niezwykle radosne:

Orszak przeszedł z placu Starego Rynku przez ulice Chrobrego i Mieszka I na Plac Grunwaldzki, gdzie odbyły się inscenizacje oraz złożenie darów przez Trzech Króli dla Jezusa.

15 myśli na temat “Tysiące gorzowian wzięły udział w trzecim Orszaku Trzech Króli”

 1. Nie jestem moherem a jestem wierzący. To byla fajna impreza plenerowa. Jesli to jest marsz moherow, to wszyscy podpisujacy sie „X” to kretyni. Czlowieku, dlaczego wrzucasz wszystkich do jednego worka?

 2. Nie jestem moherem, nie jestem nawet osobą wierzącą. A i tak byłem na tej MIEJSKIEJ imprezie razem z całym tłumem mieszkańców mojego miasta. I świetnie spędziłem ten czas.
  A „x” znany jako „g” jako „wolfentein3d2” jako „RomanNowak” to znana maruda i szkoda dla niego klawiatury

 3. x. Tobie przydałby się jakiś marsz. oderwałbyś się od komputera i przestał wylewać swoje żale nieszczęśliwy człowieku. jak nie masz z kim iść( pewnie nie masz skoro cały dzień siedzisz tu na forum i biadolisz jako to jesteś nieszczęśliwy) to mogę zrobić dobry uczynek i iść z Tobą. pewnie nie będzie o czym z Tobą rozmawiać ale co tam. inni odetchną . niech zgadnę już w szkole byłeś nieszczęśliwy i nikt nie chciał grać z Tobą w piłkę skoro masz taką alergię do spędzenia czasu na powietrzu a piękny słoneczny dzień .co do marszu- to Ty masz przeżarty łeb przez media i jesteś mocno na nie podatny- wybiórcza i tivien mocno Tobą sterują widzę.do kościoła nie chodzą tylko” mohery ” jak to opisują Twoje media . chodzą różni ludzie. aczkolwiek ten marsz przyciągnął różnych ludzi również wielu takich , którzy nie chodzą do Kościoła.

 4. Był ktoś przebrany za „króla” Belzebuba?
  Ilu było wszystkich króli: 3, 4 czy 6?

 5. Króli było 3-ech. Trzech pozostałych zostało na mAderze

 6. Za krula belzebuba byłeś przebrany ty bonk – widziałem cię szedłeś w komży ze ściśniętymi zębami i zaciśniętymi pięściami, zaślepiony nienawiścią niezmieszaną z miłością bliźniego – wstrząsający był to widok.

 7. Trzy dary Belzebuba: wino z Madery od Petru, narty z Austrii od Schetyny, oprogramowanie od Kijowskiego.

 8. żenujący, tragikomiczny, zjadliwy zaprawdę powiadam ci będziesz się wił jak wąż bez jadu u stóp tych co nimi pomiatasz,
  na razie święcisz „tryumfy krula niebieskiego”, ale jak się to skończy obudzisz się skomlący o litość,
  a możesz mi wierzyć – litości dla ciebie nie będzie!

 9. Mohamed:`”królów” byłoby wtedy, gdybyśmy mówili o samych królach. Ale wg PO i .N powinni tam być również „krule”: „Belzebub” i „Szusty Krul Ryszard”.
  I dlatego „króli”. 😉

 10. w Szczecinie było fajniej – milicjanci wygladali, jak anioly

 11. @beff TYLKO KONI TYLKO KONI TYLKO KONI ŻAL,
  a policjantów NIE i są bez premii bo zrobili z siebie … sory, „ANIOŁOW”

Dodaj komentarz