U uczniów z SP nr 1 wykryto wszy. Rodzice są zaniepokojeni, dyrekcja uspokaja

13:58

11 stycznia 2018

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Jedna z naszych słuchaczek informuje o wszawicy panującej w Szkole Podstawowej numer 1 i przestrzega innych rodziców uczniów, by codziennie sprawdzali głowy swoich pociech po powrocie z lekcji.

Informację zweryfikowaliśmy w powiatowej stacji sanepidu. Mówi kierownik sekcji higieny pracy, Anna Dańko:

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Iwona Buchmiet, uspokaja rodziców:

Rodzice powinni jednak zachować ostrożność i codziennie kontrolować głowy swoich pociech, bo dziś pielęgniarka szkolna wykryła wszy we włosach dziecka z innego rocznika. Iwona Buchmiet dodaje, że szkoła w takim przypadku działa dyskretnie, ale niezbędna jest kilkudniowa przerwa od zajęć:

Preparaty na wszy kosztują w aptekach już od kilku złotych wzwyż.

17 myśli na temat “U uczniów z SP nr 1 wykryto wszy. Rodzice są zaniepokojeni, dyrekcja uspokaja”

 1. a już myślałem ,że W naszej Najjaśniejszej już nic nie ma ( nie ma roboty ,nie ma śniegu , mrozów , etc,etc ) a tu nagle radosna wiadomość – są wszy , ludzie nareszcie coś jest , są wszy , brawo brawo

 2. tez mi news.. dziennikarzy radia informuję: wszy są też w innych placówkach!! i co teraz??

  @asd – dopaść mogą i czystych i niedomytych :-p

 3. Nie jest niezbędna kilkudniowa przerwa od zajęć.Istnieją środki na wszawice,które działają po godzinie od użycia.I to nie jest kwestia brudu.Wszami można się zarazić wszędzie.

 4. Poziom wiadomosci na tym portalu sięga dna.Wszy były,są i będą zapewne nie tylko w tej szkole. Czekam z wypiekami na twarzy na info gdzie mozna podłapać robaki ,pchły ,pluskwy itp.Zapewne pan Filip Praski potraktował.to jako news dnia .Przypominam jesteśmy miastem wojewódzkim piszcie o tym co jest wazne dla gorzowian a nie newsy o dupie maryni.Poziom portalu schodzi na psy.

 5. Poszło dziecko do fryzjera i się przytrafiło. Każdemu się może zdarzyć. Ale dziennikarska gnida nie przepuści takiej okaz by dziecko na całe miasto wszawicą stygmatyzować. Przecież każdy się domyśli którego dziecka nie było w tych dniach w szkole, a więc całą dotychczasową dyskrecję diabli wzięli.

 6. Jedna ze słuchaczek poinformowała i od razu dzielny dziennikarz Radia Zachód ruszył dziecku w szkole podstawowej narobić kłopotów.

  Wcześniej jedna ze słuchaczek poinformowała dziennikarza Radia Zachód o imprezie na terenie Natura 2000 PLH080073 przy drodze gminnej nazwanej „Fuck Frontex Avenue”, której pomysł powstał w Meksyku, której głównym aktem jest indywidualne narkotykowe menu, w związku z którą w Niemczech wszczęto w ciągu ostatnich dwóch lat ponad tysiąc spraw karnych na podstawie ustawy antynarkotykowej, w związku z którą padło wiele pytań w niemieckim Bundestagu, a u dziennikarza Radia Zachód zero zainteresowania i żadnej reakcji. W portki może tylko ze strachu zrobił, bo meksykańska mafia, to nie dziecko ze szkoły podstawowej.

 7. ty nicelojz co ty bierzesz na noc – termofor i do wyra – peyot czy inne zioła, grzybki czy … lepiej przytul się do ciepłej pi p ki

 8. Ale news! Wszy są były i będą! Ludzie pod kamieniem leżą czy co? Polecam Hedrin jedyny płyn który zabija wszy i gnidy… Owocnej walki!

 9. zdarza się , ale po cholerę tak to rozdmuchiwać po co narażać niektóre dzieci na stres , są teraz metody szybkie i skuteczne ,więc po co ta cała afera , nie popisał się pan dziennikarz , młody nie doświadczony całe te wywody są nie potrzebne, a tak dziwnym trafem ostatnio pisano o tej szkole wprawdzie na inny temat , jak to miasto zaniedbało , zapomniało o tej placówce, a tu raptem afera o insektach.szkoda słów zajmijcie się ważniejszymi sprawami

 10. wow, ale news…a czy autora tych wypocin nie zaczęła swędzieć główka? no już, gadaj :) buhahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaha

 11. Brudna głowa? Widać najmniej wyedukowana to jest Pani Dyrektor. Wszawica to choroba, można się nią zarazić. Najczęściej zarażają się dzieci z czystymi główkami.

 12. @Obserwator – „… dziwnym trafem ostatnio pisano o tej szkole wprawdzie na inny temat , jak to miasto zaniedbało , zapomniało o tej placówce, …”

  Myślisz, że to wojna biologiczna w odwecie?

 13. @Gosia: – „Brudna głowa?”

  Z powodu poprawności politycznej ludzie co innego mówią i co innego myślą. Mówią „brudna głowa” –
  myślą „wszy”, mówią „czysta głowa” – myślą „nie ma wszy”, mówią „Afrykańczyk” myślą „Murzyn”, mówią „gej”, myślą „pedał” itd. Polacy mają w tym już doświadczenie sięgające zaborów. Na karaluchy mówili „prusaki” lub „rusaki” w zależności od zaboru. W PRL-u handel walutami był zabroniony, więc mówili „kupię bony”, a myśleli „kupię dolary” itd.

 14. Nabyć się wszy można wszędzie. Nie rozumiem, jaki ma cel stygmatyzowanie uczniów SP 1. Czy szanowny Pan dziennikarz nie pomyślał, jak taki „news” odbije się na dzieciach uczęszczających do SP 1.Niech pomyślę, jak mogą być nazywane: wszarze, wszawicy…

 15. Pocieszające w tej radiowej informacji jest tylko to,
  że większość uznała ją za dziennikarskie dno.

Dodaj komentarz