Umowa na dofinansowanie przebudowy Myśliborskiej i Szczecińskiej podpisana

15:10

7 listopada 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Wojewoda lubuski i prezydent Gorzowa podpisali dziś umowę o rządowym dofinansowaniu przebudowy ulic Myśliborskiej i Szczecińskiej.

Gorzów otrzyma ponad 17 milionów złotych wsparcia. Mówi wojewoda Władysław Dajczak:

– To dla miasta wspaniała chwila – powiedział prezydent Jacek Wójcicki:

– Gorzów wzorowo współpracuje z rządem i wojewodą – podkreślał przewodniczący Rady Miasta z PiS, Sebastian Pieńkowski:

Przypomnijmy, przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji wygrała firma Budomex S.A. Rozbudowa ulicy Myśliborskiej obejmie tu wykonanie m.in. dwóch jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowiańską do skrzyżowania z ul. Chorwacką, ronda na skrzyżowaniu z ul. Chorwacką, chodników i ścieżek rowerowych. W kolejnych etapach planowane są także remont i rozbudowa drogi od ronda Szczecińskiego do ul. Mosiężnej. Całość ma kosztować ok. 40 mln zł.

33 myśli na temat “Umowa na dofinansowanie przebudowy Myśliborskiej i Szczecińskiej podpisana”

 1. A platfusy by tylko urzędy wojewódzkie do Zielonej Góry wyprowadzały.

 2. A gdzie gorzowscy Pełowcy i Nowocześni? Dlaczego nie skandują – Dofinansowanie TAK, ale dla Zielonej Góry !!!! Może i jaki stołek falubaz dałby w nagrodę.

 3. Ta współpraca wcale tak dobrze się nie układa, jak radny Pieńkowski opowiada. Funkcjonuje tylko w jednym kierunku. Jacek Wójcicki dofinansowanie od rządu chętnie bierze, ale uchwalonej ustawy dekomunizacyjnej nie realizuje w terminie. Robotę spycha na wojewodę. Radna w radiu wykrzykuje, że jest przeciwna dekomunizacji. Moim zdaniem Gorzów nie zasługuje na dofinansowanie od rządu. Na dofinansowanie zasługuje Zielona Góra, która współpracuje z rządem w sprawie dekomunizacji.

 4. Był taki dowcip o wariatach sikających w miejscu publicznym. Policjant kazał im schować i przestać. Jeden później się cieszył. Ale go oszukałem. Schowałem, ale nie przestałem. Analogicznie Gorzów się cieszy, jeżeli udaje mu się mimo nakazu Sejmu i nie przestać gloryfikowania komunizmu. Mądre to nie jest. Kogo Wy do władz miejskich wybieracie? Nie ma już mądrzejszych w Gorzowie?

 5. czy ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie jest ul. Chorwacka ?? żadne Gogle nie pokazuję takiej ulicy ???

 6. Wojewoda i Prezydent podpisują umowę na remont kawałka ulicy -jaja jak berety , świat już całkiem”ogłupł” -administracja rozwinięta do granic absurdu —-

 7. niceLuj – „głosowałem ale się nie cieszyłem” – tak a propos sikających – ludzie wybierają tych, którzy bardziej ich oszukają, czekam na tych co będą obiecywać podwyżki emerytur, rent i 500+ na każdym rogu – przypominam, że najbliższe wybory będą samorządowe.

  Jacek Kotas (wiceminister obrony w poprzednim rządzie PiS) z racji prowadzonych do niedawna interesów deweloperskich jest nazywany przez warszawskich aktywistów miejskich – „rosyjskim łącznikiem”

  Widziałeś niceLuju wywiad „Adriana” w Trwam, dwóch w sukienkach i koloratkach, przesłuchuje głowę państwa, żenada i upokorzenie. Na koniec Adrian dostał pierniki (ośmiorniczki) – ciekawe czy wpisał je do rejestru korzyści.

 8. za 3 lata będą w Gorzowie piękne drogi. I chodniki. I tramwaje.

 9. Radny Surowiec Z PO i Radny Wierchowicz z Nowoczesnej chcą likwidacji gorzowskiego Urzędu Wojewódzkiego. Czyli kasy z rządu nie będzie, ponieważ nie będzie przedstawiciela rządu w terenie i kto powalczy o kasę. Gorzowianie pamiętajcie o tych super pomysłach

 10. Tam budowa idzie, choc Gorzów to jedyne miasto gdzie porozumienie histeryczek miejskich wstrzymuje inwestycje, poprawę komfortu życia mieszkańców Kostrzyńskiej dla własnego ego i chorej nienawiści posiłkując się mchem który jest substytutem urojonej ciąży dla szantażu. Mieszkańców tylko szkoda.

 11. Choć nie będę na ciebie głosował. Wójcicki nie spieprz tego.

 12. czym sie podniecacie? ochlapami? rafalska znowu zawiodla. Gorzow to zapamieta!

 13. tylko podpisy,makiety,projekty a kiedy coś w końcu zbudują?Co nie zaczną to opóżnienie….Wróblewskiego też w plecy….końccz waść wstydu oszczędz.

 14. 40 milionów za 700m drogi? Ludzie, Wójcicki doprowadzi to miasto do bankructwa!!!!!!!

 15. Przypominam, że budowa dwupasmowej ul Kostrzyńskiej miała kosztować 120 mln, z tego miasto dołożyć miało 40 mln. Gdzie jest komisja rewizyjna?

 16. za gadanie na głowę państwa adrian powinno się wszystkich liściować

 17. jakie 700m? 1,4 km od Mosiężnej do ronda TPV i od zjazdu z 2 pasów przy Małyszynie do Chorwackiej.

  A to co robi miasto (Budomex) to 250 metrów od ronda przy Tesco do salonu Agata Meble.
  Ale załatwili dofinansowanie rządowe na całość więc będziemy mieli 2-pasmową Myśliborską-Szczecińską.

  Na Kostrzyńskiej nie ma takiego ruchu. Na wiosnę powtórzony przetarg i parę mln więcej przez ekoterorystów.

 18. Filharmonię zbudowali za 130 mln zł kilka lat temu, co daje w przeliczeniu 130 domów jednorodzinnych po 1 mln zl sztuka. Kawałek metalowego płotka nad Wartą to koszt bodajże 50 tys zł. Budowy dla miast to lukratywny kąsek dla firm.

 19. Ponad 2 miliony złotych – tyle urzę dnicy rządu P ie S zdołali wydać od początku kadencji dzięki służbowym kartom płatniczym ”W kampanii wyborczej P ie S obiecywał ‚tanie państwo’. Miało to dotyczyć również wyważonego obchodzenia się z publicznymi pieniędzmi przez urzę dników”. Wszystkie resorty deklasuje Mini sterstwo Środ owiska. Urzę dnicy Ja na Szy szki od początku 2016 roku wydali łącznie 1,3 mln złotych.

  Bizon cjum to mało.

 20. dom jednorodzinny za 1 mln zł? chyba Synowca

  za 80 mln można 10 bloków zbudować na 100 mieszkań każde czyli 1000 mieszkań.
  I rozwiązać tym wszystkie problemy miasta
  braku lekarzy pielęgniarek specjalistów do magistratu profesorów brakujących kierunków, bezdomnych (w 50-ciu m ładować po 4 na chatę) i demograficznych mieszkańców.

 21. ale z Unii musimy pieniądze pozyskać bo dają.

  Jak w sklepie. Ktoś daje ci 3-y za pół ceny a ty tylko jedno potrzebujesz – by wyciągnąć z ciebie więcej kasy.

  Polska się rozwija – ale to nie rodzime lokalne firmy się bogacą.

  Unia to zło. Zanim weszliśmy do Unii szybciej się rozwijaliśmy 7% PKB teraz spadło jak w Unii. Bo unia źle działa nastawiona na zero gross

 22. w Unii cała kasa ze składek idzie do Francji i Niemiec i te państwa potężnieją. Przeznaczają na badania i naukę. A my budujemy wiaty przystankowe i koniecznie z tabliczką że „za pieniądze unii”

  Od transformacji ustrojowej 89 roku państwa Zachodu sprytnie ograły cały blok wschodni ustawiając nas w roli kolejki po jałmużnę.

 23. @Z – Grobla z mostem Staromiejskim i tfu dominantą – 33,5 mln netto

 24. a Pawłowicz siedziała, Kempa przez telefon gadała – a Sejm upamiętnił minutą ciszy śmierć „zwykłego szarego człowieka” – bez komentarza

Dodaj komentarz