Umowa na sporządzenie dokumentacji zawarta, a chodzi o tramwaje na Górczyn i modernizację Chrobrego

16:11

11 stycznia 2018

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Miasto podpisało dzisiaj umowę na powstanie dokumentacji projektowej, niezbędnej do budowy nowej linii tramwajowej na osiedle Górczyn oraz przebudowy ulicy Chrobrego. Dokumentację projektową wykona biuro projektowe Progreg. Przypomnijmy, oba zadania realizowane są w ramach „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie”.Projekty dotyczące nowej linii tramwajowej będą musiały zawierać: budowę torowiska, sieci trakcyjnej, przebudowę jezdni, skrzyżowań, a także budowę nowych przystanków tramwajowych.

Z kolei przebudowa ulicy Chrobrego oraz Mieszka I na odcinku od ulicy Sikorskiego do ulicy Roosevelta obejmuje nie tylko przebudowę torowiska, ale również drogi oraz całą infrastrukturę towarzyszącą, w tym m.in. kompleksową przebudowę deptaka miejskiego, która zmieni znacząco jego obecny wizerunek. Przebudowa ma również uporządkować przestrzeń oraz stworzyć ją bardziej funkcjonalną i przyjazną dla mieszkańców.

9 myśli na temat “Umowa na sporządzenie dokumentacji zawarta, a chodzi o tramwaje na Górczyn i modernizację Chrobrego”

 1. Debile, przestrzeń bardziej funkcjonalną i przyjazna dla mieszkańców TAK JAK KWADRAT

 2. Ciiiiiiiiiiiiiiiiiicho szszszaaaaaa……………….
  jak miło :)
  Trolle sieciowe zamilkły z wrażenia

 3. Na Górczyn ???????? i po co ,co za pomysł ładować w to pieniądze są ważniejsze cele no ale ktoś kasę za projekt dostanie i to pewnie nie małą , ale tak działa ktoś kto jest pasjonatem motoryzacji , Tramwaj na Górczyn jest zbędny

 4. Jad, jad, jad, wszędzie jad. Człowiek może wyjść ze wsi ale wieś z człowieka nigdy.

 5. do wszystkich trolli i innej gawiedzi —poczytajcie sobie co to jest NETYKIETA a potem przestrzegajcie tego a będzie lepiej

 6. dlaczego „władze miasta nie biorą pod uwagę budowy linii tramwajowej do stadionu im. Jancarza, jest po drodze wiele budynków mieszkaniowych, a przy stadionie powstało spore osiedle, więc na co dzień tramwaje miały by kogo wozić, a tak bez jaj, to i do Deszczna nie było by błędem taką linię pociągnąć.

 7. Sprawną, jednolitą komunikację należy dociągnąć do największych okolicznych gmin bo to tamci mieszkańcy generują największe zatłoczenie (np. trasa Kłodawa-Gorzów), (Deszczno-Gorzów), (Bogdaniec – Gorzów). Bez tego będziemy mieli stare problemy w nowym opakowaniu.

 8. ^^

  Gorzów nie jest od organizowania transportu publicznego mieszkańcom podgorzowskich gmin.

  Co innego gdyby te tereny były w granicach administracyjnych miasta. Była koncepcja włączenia podgorzowskich gmin do Gorzowa, ale opór włodarzy gmin ( w tym wójta gminy Deszczno Jacka Wójcickiego ) bojących się likwidacji własnych ciepłych poasadek przesądził, że do tego włączenia nie doszło.

  A dziś – w sytuacji gdy podgorzowskie gminy zachęcają najbogatszych gorzowskich podatników do osiedlania się w domkach na ich terenie – oczekiwanie, że ci biedniejsi podatnicy, którzy pozostali w Gorzowie będą finansować transport publiczny dla tych bogatszych podatników, którzy wynieśli się z Gorzowa do podgorzowskich gmin – jest bezczelnością.

Dodaj komentarz