Warta wysoko. Jest pogotowie przeciwpowodziowe

15:16

31 października 2017

Marcin Sasim

Prezydent Miasta podjął decyzję o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego, które obowiązuje od 31 października 2017 od godziny 18.00 do odwołania. Magistrat informuje, że wprowadzenie pogotowia nie wiąże się w tej chwili z jakimkolwiek realnym niebezpieczeństwem dla mieszkańców. Ma na celu jedynie przekazanie komunikatu, że Warta jest w stanie wody wysokiej. – Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a służby przygotowane do działania – uspokaja Jarosław Żółtowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Poziom ostrzegawczy dla Gorzowa wynosi 380 centymetrów, stan alarmowy – 440. We wtorek wynosił 406 cm.

Miasto ocenia, że wały przeciwpowodziowe są w dobrym stanie i tylko w październiku były dwukrotnie kompleksowo sprawdzane przez urzędników magistratu, a w jednym przypadku dodatkowo także przez pracowników Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Od kilkunastu dni stan wody w rzece Warcie powoli, ale sukcesywnie podnosi się, co jest skutkiem obfitych opadów deszczu. Prognozy Regionalnej Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Gorzowie Wlkp. na najbliższe dni wskazują, że Warta będzie jeszcze przybierała.

źródło: Urząd Miasta Gorzowa

2 myśli na temat “Warta wysoko. Jest pogotowie przeciwpowodziowe”

  1. A ciekawe kiedy będzie regulowana rzeka. Pewnie dopiero jak wyleje…

  2. O, jakie aktualne zdjęcie. Nie wiedziałem, że wieża katedry już naprawiona.

Dodaj komentarz