Wojewódzkie uroczystości w Święto Niepodległości

12:33

11 listopada 2017

Sylwia Misiak

Dziennikarka Radia Zachód tel.: 68 455 55 95

– To radosne i ważne dla Polaków święto. Obchodzimy je po raz 99 – mówił podczas wojewódzkich uroczystości w Święto Niepodległości wojewoda lubuski Władysław Dajczak. – Tymi uroczystościami rozpoczynamy obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości – kontynuował w przemówieniu:

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki mówił, że Święto Niepodległości daje nam powód do dumy, ale też do radości i wdzięczności:

Dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, gen. brygady Stanisław Czosnek podkreślał, że 11 listopada to data szczególna, a naród buduje tożsamość i wspólnotę pamiętając i szanując swoją przeszłość:

List do uczestników uroczystości przesłany przez minister Elżbietę Rafalską, która nie mogła wziąć udziału w dzisiejszych obchodach, odczytał dyrektor generalny LUW Roman Sondej. – Celebrowanie tego święta jest okazją do złożenia hołdu wszystkim, których niezłomność i bohaterstwo doprowadziły do tego, że po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się na mapie Europy – napisała minister:

Wojewódzkie uroczystości mają miejsce na Skwerze Wolności pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

3 myśli na temat “Wojewódzkie uroczystości w Święto Niepodległości”

  1. Lans to wczoraj usiłował uskuteczniać w Warszawie pewien rudy euro-lokaj, przedstawiciel mniejszości etnicznej, przysłany z Brukseli przez Niemców na przeszpiegi.
    Usiłował – bo został umieszczony na trybunie honorowej w jakimś dwudziestym szóstym rzędzie, zignorowany przez Prezydenta RP przy powitaniu przybyłych na Plac Józefa Piłsudskiego, a następnie wygwizdany.
    Wieczorem ojciec Józefa Bąka musiał być „bardzo zdziwiony, że na ulicach Warszawy jest bezpiecznie i nic nie płonie jak za czasów jego rządów”, kiedy to uczestników Marszu Niepodległości bito i zatrzymywano, a nawet podpalono budkę pod rosyjską ambasadą.

    Są jednak też pozytywy wizyty rudego lansera, euro-lokaja:
    „Ostatecznie – to przecież miłe, że Unia Europejska przysłała na uroczystości w Warszawie jednego ze swoich wysokich urzędników. To potwierdza, iż uznała nareszcie legalność polskich wyborów i demokratyczne umocowanie obecnego rządu RP”.

  2. Krystyna Pawłowicz trafnie skomentowała wizytę Tuska: „Nie z nami te numery,Brunner”.

Dodaj komentarz