WUP podsumowuje ubiegły rok

15:07

5 stycznia 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Wzrost bezrobocia o ponad tysiąc osób i to niemal w całym regionie – w ten sposób zakończył się rok 2016 na lubuskim rynku pracy.

Grudniowa zwyżka nie jest jednak powodem do większych zmartwień, ponieważ mimo tego stopa bezrobocia w naszym regionie i tak jest zdecydowanie mniejsza niż rok temu.

Na koniec grudnia liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy wyniosła 32 375 osób.

– To liczba o ponad 1000 osób większa niż w listopadzie 2016 – mówi Waldemar Stępak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy:

Waldemar Stępak zapewnia, że grudniowy wzrost bezrobocia nie miał większego wpływu na ogólną sytuację na lubuskim rynku pracy, ponieważ w porównaniu rok do roku liczba osób pozostających bez pracy jest o prawie 18% mniejsza niż pod koniec 2015 i najniższa w historii województwa:

Jak podkreśla dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, jest kilka powodów rekordowego spadku bezrobocia w naszym regionie.

– To nie tylko dobra koniunktura gospodarcza, lecz także zmiany demograficzne i sukces programów aktywizujących bezrobotnych – wylicza Waldemar Stępak:

Dodajmy, że pod koniec roku lubuskie urzędy pracy dysponowały niemal 3 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To ponad 440 miejsc pracy więcej niż w analogicznym okresie roku 2015.

Jedna myśl na temat “WUP podsumowuje ubiegły rok”

  1. Nie wskaźnik bezrobocia jest ważny
    tylko wskaźnik aktywności zawodowej osób w wieku produkcyjnym.

Dodaj komentarz