Złe relacje miasta z firmą Taumer. Czym to się skończy? A.Radziński: Wszystko jest możliwe

16:25

18 maja 2017

Marcin Sasim

Nie godzimy się na bylejakość – tak o relacjach z wykonawcą remontu ulic  Warszawskiej i Walczaka mówił w Radiu Gorzów Artur Radziński. Wiceprezydent Gorzowa podkreślał w audycji „Porozmawiajmy o Gorzowie”, że relacje między magistratem a firmą Taumer są napięte i nie wiadomo czym się skończą. Na razie urząd czeka na wykonanie poprawek:

Do końca tygodnia i w pierwszych dniach kolejnego na ulicy Warszawskiej firma ma uzupełnić lub wymienić krawężniki i wymienić warstwę wiążącą drogi. Od 25 do 27 maja firma ma wylewać warstwę ścieralną asfaltu po której już będzie można puścić ruch. Relacje z firmą Taumer nie są dobre. Magistrat korzysta z zapisów w umowie i zaczyna płacić niektórym podwykonawcom. Czy dojdzie do tego, że z

Taumerem  przyjdzie się miastu pożegnać? – Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości – mówi Artur Radziński:

Tymczasem na horyzoncie remont ul. Sikorskiego. Magistrat szuka już wykonawcy prac i chce, jak najszybciej puścić ruch ulicą Warszawską, tak aby korki w centrum nie były jeszcze większe.

18 myśli na temat “Złe relacje miasta z firmą Taumer. Czym to się skończy? A.Radziński: Wszystko jest możliwe”

 1. jak to czym się skończą??Niczym…czeka nas kolejne pół roku poraliżu….

 2. Gdyby to była Ameryka to taka firma jak za przeproszeniem Taumer za dzień opóźnienia zostałaby puszczona w niebyt. Niestety żyjemy w Polsce, tu wszystko co proste jest trudne. Jestem daleki od biadolenia i narzekactwa, ale obecna sytuacja staje się już mocno irytująca. I najgorsze jest to, że nie wiadomo co czynić z dziadami.

 3. Jak najszybciej puscic ruch Warszawską a z walczaka w ulewie niech wszystko spłynie na kierowców. Armagedon.

 4. Zanim sie wezmiecie na Sikorskiego połatajcie doraźnie Spichrzową bo jak objechac? Łokietka? Śmiehu warte t będzie taki tłok że do tesco kejka.

 5. Nie ruszajcie Kostrzyńskiej i Sikorskiego bo będzie tragedia.

 6. Wójcie Jacku,to jest ponad twoje siły. Zostaw już te ulice w spokoju, daj nam trochę zregenerować nasze samochody i nerwy. Lepiej dalej pląsaj w łóżku z panią Aliną.

 7. Po kiego h wy piszecie o jakiś „złych relacjach” Taumer z Gorzowem Wielkopolskim nie ma ŻADNYCH RELACJI.Jest tylko umowa ,która zakończy się pozwem zbiorowym mieszkańców przeciwko UM.Co wy jeszcze chcecie w tej sprawie mielić?

 8. Panowie Prezydęci ! Może już nie ruszajcie Sikorskiego i Kostrzyńskiej. Niech chociaż one zostaną przejezdne ! Te wszystkie dziury na tych ulicach – po głębszym zastanowieniu – nie są wcale takie złe. Dadzą się nawet polubić ! Lepsza przejezdna ulica z dziurami, niż nieprzejezdny ( może już na zawsze ? ) poligon czołgowy na Warszawskiej i Walczaka !

 9. a przecież gorzowianie mieli wybór (!!!), nieprawdaż (???), reszta bez komentarza.
  PS. Panie Prezydencie Miasta – kto (czas na nazwisko, nazwiska) rekomendował Panu wybór tergo wykonawcy? Czy może sam go Pan wybrał bo… a teraz tą żabą trzeba nakarmić mieszkańców i … kolejny raz radnych, którzy nie są ciekawi tego KTO i DLACZEGO zgotował nam ten drogowy pasztet.

 10. KOMUNIKAT WS. TERMINU ZAKOŃCZENIA INWESTYCJI W GORZOWIE WLKP.

  Firma TAUMER deklaruje, że prace na ul. Walczaka i Warszawskiej zostaną zakończone do dnia 31 maja. Jest to najszybszy możliwy termin z uwagi na konieczność dotrzymania jakości wykonanych robót. TAUMER zwiększy również liczebność ekip budowlanych i sprowadzi do Gorzowa dodatkowy sprzęt. Firma zobowiązała się również do regularnej komunikacji na temat postępów prac i planowanych robót. W poniedziałek (27 marca) wydany zostanie pierwszy komunikat, w którym zostaną przedstawione kroki poczynione w celu przyspieszenia realizacji inwestycji. Dzięki temu opinia publiczna w Gorzowie będzie mogła na bieżąco śledzić terminowość i zakres prowadzonych prac.

 11. „Firma TAUMER deklaruje…”

  Deklaracje firmy Taumer ( jak i zapewnienia naszych wójtów i vicewójtów ) można jedynie oprawić w złotą ramkę i przybić gwoździem do ściany w WC, aby sikając mieć zawsze deklaracje firmy TAUMER i szanownego wójtostwa przed oczami. Po lekturze nie zapomnijmy spuścić wody.

 12. Proponuję Walczaka zamknąć na zawsze i zrobić tam tor do XC, downhill-u lub enduro – rowerzyści na pewno będą zadowoleni!

 13. Panie Surmacz, niech się pan nie kompromituje. Są ustawy, które regulują sposób wyboru wykonawcy. Kto rekomendował firmę? Kolejna kompromitacja. Polecam jakieś szkolenie z zamówień publicznych. Może wtedy przestanie pan z siebie robić błazna. Populistyczne teksty są najłatwiejsze do wyrażenia. Zebranie wiedzy na temat który się wypowiada już trudniejsze i to u pana „wychodzi”.

 14. Zostawić zamknięte i Walczaka i Warszawską. Będzie deptak jak się patrzy. A potem już jak leci – Jagiełły, Sikorskiego, Kostrzyńską. A na rogatkach zrobić wielkie parkingi postawić wypożyczalnie rowerów. Będzie czysto i ekologicznie. I może nawet pokażą nas na Discovery?

 15. Nikogo już nie dziwi to co dzieje się w mieście. Nawet firma Traumer drwi z obecnego p-rezydenta Wójcickiego, który sobie nie radzi z zarządzaniem i komunikatywnością ze wszystkimi. Za to naładowany jest frazesami bez pokrycia będąc pewnym,że głupi lud to kupi.

 16. Wczoraj pisałem , wypowiedzieć umowę tym partaczom Taumer , obciążyć kosztami , sprawę do sądu i zatrudnić firmę która robiła roboty drogowe na ul. Matejki lub Wyczółkowskiego !!! Można sprawdzić efekty po niemal 2 latach użytkowania tych ulic !!! Może jest drożej ale jest zrobione dobrze !!!

Dodaj komentarz