ZUS pomoże poszkodowanym w ostatniej nawałnicy

11:00

11 października 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych włącza się w akcję pomocy osobom poszkodowanym przez orkan Ksawery. Przedsiębiorcy, ale także mający z tego powodu trudności z odzyskaniem swoich należności, mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie ich na raty. O ulgę w spłacie należności może ubiegać się każdy przedsiębiorąca, mający chwilowe problemy płatnicze, uniemożliwiające pozyskanie środków na terminowe  regulowanie składek.. Odroczenie może dotyczyć wyłączenie składek, których termin płatności jeszcze nie upłynął, dlatego też wniosek należy złożyć najpóźniej w dniu terminu płatności.

Wnioski można składać elektronicznie pod adresem pue.zus.pl lub ustnie. W placówkach ZUS pracują specjalni doradcy, którzy na podstawie informacji przedstawionych przez klienta, przedstawią najlepsze formy uregulowania zobowiązań. Zadaniem doradców jest również pomoc w zgromadzeniu, przygotowaniu i wypełnieniu dokumentów.

Jedna myśl na temat “ZUS pomoże poszkodowanym w ostatniej nawałnicy”

  1. Co to za pomoc?
    Gdyby im darowali te składki to możnaby było tak napisać,a nie jak rozkładają na raty.Pieniądze tych ludzi i tak trafią do ZUSu,tyle,że później,czyli ZUS swoje wyciągnie.To żadna pomoc.

Dodaj komentarz