20 lat minęło: wspominamy Puchar Polski siatkarzy Stilonu

14:58

5 stycznia 2017

Filip Górecki

Dziennikarz sportowy

Dziś mija 20 lat od kiedy gorzowscy siatkarze odnieśli jeden z największych sukcesów w historii. Prowadzony przed trenera Waldemara Wspaniałego Stilon sięgnął po Puchar Polski. W rundach eliminacyjnych gorzowska drużyna, występująca wtedy na zapleczu ekstraklasy (Serii A) wyeliminowała kolejno drugoligową Politechnikę Poznań oraz występujące w elicie Morze Szczecin i Kazimierza Płomień Sosnowiec (ówczesnego mistrza Polski). W turnieju finałowym Stilon najpierw pokonał AZS Częstochowa 3:2 a w decydującym meczu Mostostal Kędzierzyn-Koźle 3:0. II trener tamtego sezonu Marcin Zarzycki przypomina, że mimo gry w niższej lidze, skład personalny zespołu był bardzo mocny:

Roman Bartuzi, zawodnik tamtej drużyny i wielokrotny reprezentant Polski uważa, że decyzje podjęte przez trenera Waldemara Wspaniałego w trakcie decydującego meczu przeciwko Mostostalowi były kluczem do wygranej

Całych rozmów z Marcinem Zarzyckim i Romanem Bartuzim będziecie mogli posłuchać w poniedziałkowym programie „Ostatnia Prosta” po godzinie 17. Finałowy mecz Stilon – Mostostal z 5 stycznia 1997 roku można obejrzeć TUTAJ:

Cała rozmowa z Marcinem Zarzyckim:

Roman Bartuzi:

2 myśli na temat “20 lat minęło: wspominamy Puchar Polski siatkarzy Stilonu”

  1. co się stało z tą telewizją Vigor.
    Taka była fajna telewizja! i nie polityczna

Dodaj komentarz