18:39

11 października 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

Od porażki rozpoczęły rozgrywki EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest AZS AJP. Gorzowianki przegrały w Atenach z miejscowym Olympiacosem 50:69.

Gospodynie były faworytkami tego spotkania i nie zawiodły oczekiwań miejscowych fanów. Co prawda rozpoczęcie gry wygrała Carolyn Swords, ale pierwsze punkty zdobyła rozgrywająca greckiej drużyny Yvonne Anderson. Akademiczki nie mogły sforsować znakomicie dysponowanej obrony miejscowych i w 8 minucie przegrywały już 2:14. W drugiej kwarcie nadzieje kilkuosobowej grupy fanów AZS AJP wzrosły bo podopieczne Dariusza Maciejewskiego wzmocniły obronę i były bardziej skuteczne w ataku. Niestety, trzecia odsłona potwierdziła wyższość gospodyń, które w 27 minucie prowadziły już 56:31 i mogły już oszczędzać siły na kolejne mecze.

Olympiacos – InvestInTheWest AZS AJP 69:50 (19:8, 15:12, 23:19, 12:11)
Olympiacos: Y. Anderson 18, V. Macaulay 16, S. Kaltsidou 12, O. Chatzinikolaou 10, M. Mazic 8, oraz A. Kosma 5, E. Stamati 0, A. Nikolopoulou 0, K. Sotiriou 0, A. Spyridopoulou 0.
InvestInTheWest AZS AJP: Y. Rytsikava 15, C. Swords 7, M. Spencer 4, A. Pawlak 2, P. Misiek 2 oraz A. Prezelj 8, M. Szajtauer 4, F. Donders 3, D. Stelmach 3, B. Jaworska 2.