19:10

5 listopada 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

Nie udało się koszykarkom InvestInTheWest AZS AJP pokonać niepokonaną do tej pory na krajowej arenie drużyny Artego Bydgoszcz. Nad Brdą akademiczki przegrały 62:80.

Pierwsze minuty meczu nie zwiastowały wysokiej porażki, bo to przyjezdne zdobywały punkty i prowadziły 6:0. Z czasem drużyna Artego odrobiła straty i już na pierwsza przerwę schodziła prowadząc 21:13. Wydawało się, że gospodynie wskoczyły na właściwy poziom i będą powiększać prowadzenie. Tak się nie stało. Akademiczki zacieśniły obronę i choć nieczęsto udawało im się wyprowadzić szybki atak to dzięki niezłej skuteczności wygrały tę kwartę 19:17.

O końcowym wyniku zadecydowała trzecia część spotkania. Wystarczyła chwila nieuwagi i miejscowe „poczęstowały” AZS czterema trafieniami za trzy punkty. W połowie tej części koszykarki Artego prowadziły już 58:37. Jednak zespół z Gorzowa Wlkp. nie poddaje się tak łatwo. Grająca po anginie Aleksandra Pawlak pokazała, że walczyć należy do końca. To po jej trafieniu za trzy punkty w 34 minucie AZS przegrywał tylko 58:65. Niestety, chwile później przypomniała o sobie Elżbieta Międzik i od tego momentu miejscowe kontrolowały przebieg gry.
Artego Bydgoszcz – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 80:62 (21:13, 17:19, 24:16, 18:14).

Artego Bydgoszcz: Denesha Stallworth 18, Jennifer O`Neill 14, Julie McBride 14, Elżbieta Międzik 12, Dragana Stankovic 7, Karolina Poboży 5, Agnieszka Szott-Hejmej 4, Julia Adamowicz 3, Justyna Żurowska-Cegielska 3, Paulina Kuczyńska 0, Sylwia Bujniak 0.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski: Aleksandra Pawlak 17, Annamaria Prezelj 10, Carolyn Swords 8, Miah Spencer 7, Daria Stelmach 7, Magdalena Szajtauer 6, Paulina Misiek 4, Yulia Rytsikava 3, Francisca Donders 0, Beata Jaworska 0.