18:28

8 października 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

Koszykarki InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. nie dały drużynie Enei AZS Poznań najmniejszych szans i w 4 kolejce rozgrywek ekstraklasy rozgromiły we własnej hali swe rywalki 106:55. Trener poznanianek Krzysztof Dobrowolski wykorzystał wszystkie możliwe przerwy na żądanie, ale na niewiele to się zdało.

Mecz miał jednostronny przebieg i w zasadzie już po pierwszej kwarcie, wygranej przez gospodynie 36:14 nie wiadomo tylko było kiedy gorzowianki przekroczą barierę 100 punktów. Stało się to na dwie minuty przed końcem meczu, po trafieniu Magdaleny Szajtauer.

Najskuteczniejszą koszykarką w drużynie z Poznania była Daria Marciniak, która zdobyła 14 punktów.

Dariusz Maciejewskie trener miejscowego zespołu dziękował za gratulacje i cieszył się nie tylko ze zwycięstwa, ale też z tego, że zostało ono odniesione niewielkim nakładem sił.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – ENEA AZS Poznań 106:55 (36:14, 24:9, 25:11, 21:21)

InvestInTheWest AZS AJP: Miah Spencer 10, Julia Rytsikawa 5, Aleksandra Pawlak 16, Paulina Misiek 15, Carolyn Swords 8 oraz Annamaria Prezelj 19, Francisca Donders 4, Beata Jaworska 10, Magdalena Szajtauer 16, Daria Stelmach 5.

ENEA AZS: Kinga Woźniak 7, Katarzyna Bednarczyk 7, Julia Tyszkiewicz 2, Aleksandra Parzeńska 5, Julia Niemojewska 8 oraz Sidney Cook 8, Alicja Szloser 0, Daria Marciniak 14, Karolina Stefańczyk 0, Martyna Kotula 4.