Gala Lubuskiego Sportu – znamy wyniki na najlepszych i najpopularniejszych sportowców 2017 roku!

20:00

12 stycznia 2018

Maciej Noskowicz

e-mail: m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Patryk Dudek – żużlowiec Falubazu Zielona Góra najlepszym, a Filip Prokopyszyn – kolarz zielonogórskiej Trasy najpopularniejszym sportowcem minionego roku. To najważniejsze wyniki plebiscytu Gazety Lubuskiej. Uroczysta Gala Sportu Lubuskiego trwa w zielonogórskiej Palmiarni.

My na żywo relacjonujemy to wydarzenie w Radiu Zachód.

Oto najważniejsze rezultaty:

Najlepsi lubuscy sportowcy:

1.Patryk Dudek (żużel, Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – czołowy zawodnik ekstraligowej drużyny, wicemistrz świata

2 miejsce: Wiktor Głazunow (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów) – złoty medalista ME w C-4 na 1.000 m, srebrny medalista MŚ w C-4 na 1.000 m (krótki opis osiągnięć)w imieniu laureata nagrodę odbierze pan Marek Zachara dyrektor , trener AZS AWF Gorzów.

3 miejsce: Joanna Łochowska podnoszenie ciężarów, Uczniowski Klub Sportowy Zielona Góra – złota medalistka ME w kat. 53 kg (krótki opis osiągnięć)

Najpopularniejsi Sportowcy Województwa Lubuskiego:

1 miejsce: Filip Prokopyszyn, kolarstwo, Ludowy Klub Sportowy Trasa Zielona Góra

2 miejsce: Mateusz Karczmarski, ekstremalne biegi przełajowe, Algraf Race Team, Skwierzyna

3 miejsce: Jacek Głowaczewski, piłka nożna, Drezdenko

Najpopularniejszy Trener Powiatu:

Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski

I miejsce: Renata Maruszewska, fitness, Gorzów Wlkp.

Zielona Góra i powiat zielonogórski

I miejsce: Mariusz Cielepa, karate/kick-boxing, Zielonogórski Klub Sportowy Karate Kyokushin

Powiat sulęciński i słubicki

I miejsce: Marek Lipski, piłka nożna, Sulęcin

Powiat międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki

I miejsce: Aurelia Komo-Libio, kettlebell, Stare Kurowo

Powiat krośnieński i świebodziński

I miejsce: Maciej Mikołajewski, piłka nożna, Świebodzin

Powiat żagański i żarski

I miejsce: Mariusz Ossowski, Ju-Jitsu, Lubsko

Powiat nowosolski i wschowski

I miejsce: Łukasz Grodzicki, Nowa Sól

Najpopularniejsza Drużyna Powiatu:

Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski

I miejsce: Klub Sportowy TEAM Baryła, Gorzów Wielkopolski

Zielona Góra i powiat zielonogórski

I miejsce: MB Pneumatyka Rally Team, Sulechów

Powiat sulęciński i słubicki

I miejsce: Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy Muszkiet Słubice

Powiat międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki

I miejsce: Zmęczeni na Starcie Dobiegniew

Powiat krośnieński i świebodziński

I miejsce: Klub Piłkarski Nafta Rybaki

Powiat żagański i żarski

I miejsce: Uczniowski Klub Sportowy Chromik, Żary

Powiat nowosolski i wschowski

I miejsce: Olimp Judo Team Pomarańczowi, Nowa Sól

Najpopularniejszy sportowiec powiatu:

Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski

I miejsce: Marcin Filipiak, kettlebell, sporty wytrzymałościowe, podnoszenie ciężarów, Gorzów Wlkp.

Zielona Góra i powiat zielonogórski

I miejsce: Filip Prokopyszyn, kolarstwo, Ludowy Klub Sportowy Trasa Zielona Góra

Powiat sulęciński i słubicki

I miejsce: Łukasz Fabicki, piłka nożna, Klub Sportowy Iskra Głuchowo

Powiat międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki

I miejsce: Jacek Głowaczewski, piłka nożna, Drezdenko

Powiat krośnieński i świebodziński

I miejsce: Łukasz Andrukiewicz, Soft Dart, Gubińska Liga Soft Darta, Gubin

Powiat żagański i żarski

I miejsce: Klaudia Wróbel, tenis ziemny, Szkółka Tenisowa „Smecz” Żary

Powiat nowosolski i wschowski

I miejsce: Kacper Oberc, piłka nożna, Dąb Przybyszów

Najpopularniejszy Trener Województwa Lubuskiego:

1 miejsce: Mariusz Cielepa, karate/kick-boxing, Zielonogórski Klub Sportowy Karate Kyokushin Zielona Góra

2 miejsce: Renata Maruszewska, fitness, Gorzów Wlkp.

3 miejsce: Sebastian Wierzbicki, lekkoatletyka, biegi uliczne, Gorzów Wlkp.

Najpopularniejsza drużyna województwa lubuskiego:

1 miejsce: Uczniowski Klub Sportowy „Chromik” Żary

2 miejsce: Zmęczeni na Starcie Dobiegniew,

3 miejsce: Klub piłkarski NAFTA Rybaki

trener roku – sporty indywidualne: Zbigniew Lewkowicz

trener roku – sporty zespołowe: Dariusz Molski

drużyna roku: STELMET BC

Honorowy sportowiec roku – Maciej Lepiato

2 myśli na temat “Gala Lubuskiego Sportu – znamy wyniki na najlepszych i najpopularniejszych sportowców 2017 roku!”

  1. Hmm, ten żużel gorzowski to jednak popularny jest na Świecie i w Lubuskiem.. Masa żużlowców ze Stali.

Dodaj komentarz