Kamil Hypki

z-ca redaktora naczelnego  kierownik działu informacji   +48 68 4555 503

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

W drugim meczu ekstraklasy koszykarki InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. pokonały we własnej hali CCC Polkowice 80:72 (24:16, 19:19, 18:19, 19:18).

Akademiczki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia szybko uzyskując wyraźną przewagę. Już po 10 minutach podopieczne Dariusza Maciejewskiego prowadziły różnicą 8 punktów i kontrolowały przebieg spotkania. Od drugiej kwarty mecz się wyrównał, ale polkowiczanki nie były w stanie zniwelować przewagi gospodyń. W 23  minucie nerwów na wodzy nie utrzymał trener przyjezdnej ekipy George Dikeoulakos, który w niespełna 30 sekund otrzymał dwa przewinienia techniczne i musiał opuścić parkiet. Mimo to jego podopieczne w czwartej kwarcie zniwelowały stratę do jednego punktu (67:66). W tym momencie o przerwę poprosił trener AZS Dariusz Maciejewski. Po powrocie na boisko miejscowe ponownie powiększyły przewagę i pewnie wygrały różnicą 8 punktów.

Punkty:

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.: Carolyn Swords 24, Annamaria Prezelj 13, Aleksandra Pawlak 13, Francisca Donders 9, Miah Spencer 6, Magdalena Szajtauer 6, Paulina Misiek 4, Yulia Rytsikava 3, Beata Jaworska 2.

CCC Polkowice: Theresa Plaisance 25, Alysha Clark 14, Weronika Gajda 11, Antonija Sandric 6, Ewelina Gala 5, Elina Dikeoulakou 4, Magdalena Leciejewska 4, Bria Holmes 3