20:07

3 grudnia 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

W 11 kolejce rozgrywek Basket Ligi Kobiet zespół gorzowskiego InvestInTheWest AZS AJP wygrał we własnej hali z PGE MKK Siedlce 79:69.Gospodynie były faworytkami tego meczu i nie zwiodły oczekiwań. Łatwo jednak nie było. Przez trzy kwarty na parkiecie toczył się wyrównany pojedynek. Zespół z Siedlec od początku spotkania ustawił się w obronie strefą i taki wariant defensywy okazał się na tyle skuteczny, że miejscowe nie były w stanie uzyskać przewagi, a przez sporą część meczu to zespól MKK był na prowadzeniu. Wszystko zmieniło się w ostatniej kwarcie, w której nie do zatrzymania przez rywalki była Carolyn Swords. Amerykanka co chwile zdobywała punkty spod kosza, a gdy przeciwniczki nie pozwalały jej na rzut odgrywała piłkę do lepiej ustawionych koleżanek, a te dopełniały formalności.

InvestInTheWest AZS AJP – PGE MKK 79:68 (15:20, 23:15, 18:20, 23:13
InvestInTheWest AZS AJP: Miah Spencer 5, Julja Rytsikowa 11, Annamaria Prezelj 11, Aleksandra Pawlak 3, Magdalena Szajtauer 2, Paulina Misiek 15, Daria Stelmach 0, Carolyn Swords 32.
PGE MKK: Katarzyna Trzeciak 7, Tetiana Gajw 5, Oksana Mołłowa 20, Magdalena Parysek-Bochniak 14, Kristina Alikina 12, Paulina Żukowska 6, Samantha Lapszynski 4.