19:55

30 listopada 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

W ostatnim meczu rozgrywek Eurocup Women koszykarki InvestInTheWest AZS AJP pokonały we własnej hali Besiktas Stambuł 71:65.

Gorzowianki przystępowały do meczu bez zwycięstwa w europejskich rozgrywkach i chciały zakończyć międzynarodową przygodę zwycięstwem. Z kolei zespół z Turcji miał jeszcze szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek, ale warunkiem było zwycięstwo w Gorzowie.

Przez większą część spotkania pojedynek był wyrównany i zacięty. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych, ale już w połowie drugiej akademiczki odzyskały prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Co ciekawe gorzowianki przez większą część pojedynku grały bez Carolyn Swords, która narzekała na ból pleców. Mimo to pozostałe podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego, może za wyjątkiem rozgrywającej Miah Spencer, spisywały się bardzo dobrze. Na dodatek Julia Rytsikawa imponowała skutecznością rzutów z dystansu trafiając za każdym razem (4/4 za trzy punkty). Na początku ostatniej kwarty, po trafieniu Pauliny Misiek, AZS prowadził już 64:47. I choć w końcówce spotkania ambitnie walczące rywalki zdołały zniwelować straty, to jednak akademiczki nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa.

InvestInTheWest AZS AJP – Besiktas 71:65 (18:19, 22:14, 19:12, 12:20)

InvestInTheWest AZS AJP: Spencer 3, Rytsikawa 18, Prezelj 9, Jaworska 6, Pawlak 10, Szajtauer 6, Misiek 19, Stelmach 0, Swords 0.

Besiktas: Mosby 10, Zellous 9, Cigil 3, Atacan 3, Ozelci 0, Siyhdemir 9, Radosavlijevic 18, Avci 0, Uzun 0.