Zrobiły to! Koszykarki Enei AZS AJP zagrają o medale MP U-19

W meczu kończącym fazę grupowa turnieju finałowego mistrzostw Polski U-19 koszykarki Enei AZS AJP Gorzów Wlkp. pokonały Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań 61:47.

Wczorajsza, nieoczekiwana porażka gorzowskiej drużyny z MUKS Poznań sprawiła, że podopieczne trenera Roberta Pieczyraka musiały dzisiaj wygrać z drugą z poznańskich drużyn różnicą co najmniej 11 punktów. Z kolei rywalki też nie mogły sobie pozwolić na zbytnie oddanie pola gorzowskiej drużynie, bo w przypadku przegranej różnicą 16 punktów lub większą odpadały z walki o medale. Ostatecznie, po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej gorzowskie koszykarki wypracowały ok. 10 punktową przewagę, by pod koniec czwartej kwarty powiększyć ją i wygrać różnicą 14 punktów co dało im awans do meczu półfinałowego z pierwszego miejsca w grupie.

W sobotę w meczu półfinałowym gorzowskie koszykarki zmierzą się z gospodyniami turnieju Szkołą Gortata Politechniką Gdańską.