Enea AZS AJP zagra tylko o brąz

Koszykarki Enei AZSu AJP Gorzów przegrały półfinał mistrzostw Polski do lat 19 w Gdańsku. Uległy w nim Szkole Gortata Politechnice Gdańskiej 50-52.

Do przerwy gorzowianki prowadziły 34-22,  w 28 min miały już 15 punktów przewagi, bo wygrywały 40-25.

Potem jednak coś zaczęło się psuć w ich grze, końcówkę 3 kwarty przegrały 1-7 i po 30 minutach było tylko 41-32 dla AZSu AJP.

Przez prawie 5 minut ostatniej kwarty podopieczne Roberta Pieczyraka nie zdobyły ani jednego punktu i gdańszczanki niemal zniwelowały straty, a w 35 minucie było tylko 41-40 dla gorzowianek.

Do końca meczu mecz był wyrównany –  na 17 sekund przed końcem Politechnika zdobyła ostatnie punkty i zespół z Gorzowa miał jeszcze jedno posiadanie.

Kurkowiak jednak spudłowała i to zawodniczki z Gdańska zagrają o złoto, a rozczarowane gorzowianki  w meczu o brąz zmierzą się w niedzielę z UKSem Basketem SMSem Aleksandrów Łódzki.