Dziewczyny mają brąz

Z brązowym medalem wracają z mistrzostwa Polski U-19 koszykarki Enei AZS AJP Gorzów Wlkp.

Po wczorajszym, przegranym meczu półfinałowym z gospodyniami turnieju finałowego drużyną Szkoły Gortata Politechnika Gdańską, dziś w spotkaniu o trzecie miejsce gorzowskie koszykarki pokonały UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:61 (12:21, 12:15, 16:8, 27:17).

Po wczorajszej porażce bardzo chcieliśmy dzisiaj wygrać i zdobyć jakikolwiek medal i to nam się udało, mówił po meczu trener Robert Pieczyrak.

Skład drużyny Enea AZS AJP: Marcelina Harasimowicz, Daria Ryzińska, Marika Trawczyńska, Jagoda Wąsik, Oliwia Dyja, Martyna Kurkowiak, Maja Maćkowiak, Julita Michniewicz, Maja Kozłowska, Gabriela Lebiecka, Weronika Steblecka, Karolina Kamińska. Trenerzy: Robert Pieczyrak, Łukasz Hiszpański.

Mistrzostwo Polski zdobyła drużyna Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań, która w finale pokonała Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 73:65. Do najlepszej „piątki” turnieju finałowego z gorzowskiego zespołu wybrano Maję Kozłowską