Pięć medali lubuskich lekkoatletów na HMP juniorów

Magdelana Żelzazna, screen KP Sport

Dwa złote i trzy brązowe medale zdobyli lubuscy lekkoatleci podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 i 20.

Dwa medale przywieźli z Rzeszowa reprezentanci AZS AWF Gorzów. W chodzie na 3000 metrów w kategorii U20 zwyciężyła faworyzowana Magdalena Żelazna, bijąc rekord życiowy i wyprzedzając drugą Izabelę Krzyżanowską o ponad 38 sekund. Dla gorzowianki to szósty złoty medal mistrzostw Polski w karierze, licząc występy zarówno w hali jak i na stadionie:

Brązowy medal w biegu na 300 metrów w kategorii U18 wywalczył klubowy kolega Żelaznej Jakub Pestka. 17-latek w finale dobiegł do mety z czasem 35,39 s., co jest jego nowym rekordem życiowym. Do pierwszego i drugiego miejsca zabrakło mu odpowiednio 73 i 70 setnych sekundy:

Jeżeli chodzi o pozostałych Lubuszan to drugim naszym mistrzem kraju został Eryk Fursewicz. Zawodnik ZLKL-u Zielona Góra okazał się najlepszy w skoku o tyczce U-20 z wynikiem 4,65 m, co jest także jego nowym rekordem życiowym. Okazuje się, że Fursewicza cieszy samo złoto, bo wynik pozostawia niedosyt:

Brąz w skoku w dal w kat. U-20 to osiągnięcie Gabriela Dziełakowskiego z LLKS-u Osowa Sień. Ponadto ustanowił on swój nowy rekord życiowy – 7,02 m i jak się okazało, to było jego celem:

Także brązowy medal, ale w siedmioboju U-20 wywalczył Marcin Jung z Agrosu Żary. Jego dorobek to 4610 pkt. 17-latek przyznał, że w odpowiednich przygotowaniach do imprezy w Rzeszowie przeszkodziły mu problemy zdrowotne, które miał jeszcze w poprzednim roku: