Pewne zwycięstwo PSI Enei w Poznaniu

Koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. bez większych problemów pokonały w Poznaniu Eneę AZS 92:74 w meczu 19 kolejki spotkań Energa Basket Ligi Kobiet.

Gorzowska drużyna, pomna doświadczeń z Torunia i meczu z pierwszej rundy z poznańskim zespołem we własnej hali, przystąpiła do meczu mocno skoncentrowana i od pierwszych minut dominowała na parkiecie. Miejscowe, grające bez Chennedy Carter i Liliany Banaszak, miały problemy ze sforsowaniem gorzowskiej obrony. Z kolei podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego urządziły sobie konkurs rzutów za trzy punkty. Dość będzie wspomnieć, że w pierwszych dwóch kwartach zawodniczki z Gorzowa aż 8 razy trafiły zza linii 6,75 m., z czego sama Borislava Hristova uczyniła to 5 razy pudłując tylko jeden raz.

W drugiej połowie gorzowskie koszykarki nie były już tak skuteczne, ale ich zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone.

Enea AZS Poznań – PolskaStrefaInwwestycji Enea Gorzów Wlkp. 74:92 (12:21, 18:36, 16:15, 28:20)