Młodzieżowy brąz Majewskiej w pierwszym dniu HMP!

Marika Majewska zdobyła brązowy medal w kategorii młodzieżowej w biegu na 60 metrów przez płotki podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 23 w Toruniu. Zawodniczka AZS AWF Gorzów w finałowym biegu uplasowała się na 5. miejscu, do brązowego medalu seniosrskich mistrzostw zabrakło jej tylko 2 setne sekundy.

W eliminacjach Majewska pobiła swój rekord życiowy a wynik 8,17 był trzecim czasem spośród wszystkich zawodniczek. W finale lekkoatletka gorzowskiego klubu osiągnęła czas 8,19, co także jest lepszym wynikiem od jej poprzedniej „życiówki” sprzed dwóch tygodni.

Dodajmy, że dziś w finale trójskoku rywalizowała klubowa koleżanka Majewskiej, Wiktoria Krasicka, która zajęła 11. miejsce. Z kolei w finale na 60 metrów Nikola Horowska z ALKS AJP Gorzów była ósma. Ponadto w finale pchnięcia kulą 10. miejsce zajęła Alicja Dudkiewicz z Agrosu Żary.

Jutro drugi dzień rywalizacji. Spore nadzieje wiążemy zwłaszcza z występami Horowskiej i Łukasza Żoka z ALKS AJP – oboje biegną na 200 metrów.