Zacięte i emocjonujące derby: Warta zremisowała z Lechią

Remisem 1:1 zakończyły się lubuskie derby w piłkarskiej III lidze pomiędzy Wartą Gorzów a Lechią Zielona Góra. Do przerwy było 0:0 a na boisku wyraźnie przeważali zielonogórzanie. Goście stworzyli sobie kilka sytuacji a najbliżej szczęścia był Przemysław Mycan, który tylko sobie znanym sposobem z odległości około 5 metrów trafił w poprzeczkę a nie do bramki Warty, po tym jak dogrywał mu Mateusz Surożyński.

Na dalszy scenariusz meczu mocno jednak wpłynęła druga żółta a w konsekwencji czerwona kartka Mariusza Kaczmarczyka w 45 minucie. Bowiem w drugiej części coraz mocniej do głosu dochodziła Warta. Gorzowianie objęli prowadzenie w 53 minucie po przepięknym uderzeniu Dawida Ufira zza pola karnego i z ostrego kąta.

Wyrównał 4 minuty później Mateusz Zientarski, który chwalił dogrywającego mu piłkę Przemysława Mycana. Warta w ostatnich dwudziestu minutach dominowała już bardzo wyraźnie, ale bardzo dobrze grająca defensywa Lechii nie dopuściła gospodarzy do zbyt wielu okazji do strzelenia zwycięskiej bramki

A sporo więcej o meczu w poniedziałek i wtorek na antenach Radia Gorzów, Radia Zachód i Radia Zielona Góra!