Złoty Żok i srebrna Horowska!

Łukasz Żok z ALKS-u AJP Gorzów zdobył złoty medal, a jego klubowa klubowa koleżanka Nikola Horowska srebrny w biegu na 200 m podczas Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Suwałkach.

Żok triumfował z bardzo dobrym czasem 20.66 sek.

Wynik Żoka to o 0.24 więcej od drugiego na mecie Patryka Wykroty ze Stali Ostrów Wlkp. Trzeci był Przemysław Kozłowski z AZS-u AWF-u Katowice – 21.24.

Jeżeli chodzi o Horowską to była ona faworytką w swojej konkurencji, ale ostatecznie zajęła drugie miejsce w czasem 22.99.

Zwyciężyła Martyna Kotwiła z Optimy Radom z czasem 22.94, a trzecia była Marika Popowicz-Drapała z Zawiszy Bydgoszcz – 22.99 (o przyznaniu srebra i brązu decydowała fotokomórka).

Tomasz Saska, trener ALKS-u AJP był zachwycony występem Żoka, zaś w przypadku Horowskiej – nie ukrywa, że liczył tego dnia na więcej:

Inna z lubuskich lekkoatletek – Marika Majewska z AZS-u AWF-u Gorzów zajęła w sobotę czwarte miejsce w biegu na 100 m przez płotki. Uzyskała czas 13.11. Do brązu zabrakło jej 0,06 sekundy. W tej konkurencji zwyciężyła faworytka Pia Skrzyszowska z czasem 12.62.