Cztery medale gorzowskich lekkoatletek

Cztery medale wpadły na konta reprezentantek AZS AWF Gorzów Wlkp. podczas drugiego dnia lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 20 w Radomiu.

Magdalena Żelazna zdobyła złoty medal w chodzie na 10000 metrów. Żelazna była jedną z faworytek konkurencji. Wygrała z czasem 48:11.34 co jest jej nowym rekordem życiowym, ale jej celem w tym starcie było osiągnięcie minimum na mistrzostwa świata juniorów, które wynosi 48 min.

Złoto padło też łupem Kornelii Lesiewicz w biegu na 400 metrów. Wygrała z czasem 54.47 i to jej rekord sezonu. Srebrny medal zdobyła Aleksandra Wołczak, która zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m. przez płotki. Wołczak już wcześniej osiągnęła minimum na mistrzostwa świata, z kolei Lesiewicz zabrakło 0,57 sek., mimo to trener klubowy Sebastian papuga był zadowolony z występu obu swoich zawodniczek.

A Wołczak srebro komentuje tak:

Trzeci złoty medal dla gorzowskiego AZS AWF wywalczyła Weronika Kaniowska, która wynikiem 58,23 m. zwyciężyła w konkursie rzutu młotem.