Horowska deklasuje rywalki. ALKS AJP drugi w Polsce!

Nikola Horowska z ALKS AJP Gorzów Wlkp. nie zawiodła oczekiwań i deklasując rywalki zdobyła drugiego dnia mistrzostw Polski U23 dwa złote medale.

Podczas zawodów rozgrywanych w Poznaniu gorzowska lekkoatletka wygrała w skoku w dal (6,55 m.) oraz w biegu na 200 m. (23,25 sek.). W skoku w dal Horowska uzyskała wynik o 46 cm. lepszy od drugiej zawodniczki, zaś w biegu na 200 m. była szybsza o 0,51 sek. od srebrnej medalistki. Na 16 pozycji sklasyfikowana została druga z zawodniczek ALKS AJP Olga Rzeszewska.

Nikola Horowska:

Z brązowym medalem zdobytym na dystansie 200 m. wróci do Gorzowa także jej klubowy kolega Łukasz Żok, a kolejny z zawodników ALKS AJP Daniel Sołtysiak był 16.

Blisko miejsca na podium była Alicja Kaczmarek (ALKS AJP), która w biegu na 400 m. przez płotki zajęła 4 miejsce, a na 7 pozycji sklasyfikowano Paulinę Kosikowską (AZS AWF Gorzów Wlkp.). Na 5 pozycji konkurs rzutu młotem zakończyła Aleksandra Dobrowolska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) a w rzucie dyskiem była 6.

Na 5 miejscu bieg sztafetowy 4×100 m. kobiet ukończyły reprezentantki gorzowskiego AZS AWF, zaś sztafeta 4×100 m. mężczyzn ALKS AJP, z powodu kontuzji Bartłomieja Sołtysiaka nie ukończyła konkurencji.

W klasyfikacji medalowej ALKS AJP (3 medale złote, 2 srebrne i 1 brązowy) zajął drugie miejsce ustępując jedynie AZS AWF Warszawa. AZS AWF Gorzów Wlkp. z jednym brązowym medalem zajął 30 lokatę.