Cztery awanse do finału a Głazunow postawił kropkę nad „i” w temacie igrzysk!

screen Planet Canoe

Kajakarze AZS AWF Gorzów w komplecie awansowali dziś do finałów A podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w węgierskim Szeged.

Największą wagę miał występ Wiktora Głazunowa w C2 1000, który wraz z Tomaszem Barniakiem z AZS AWF Poznań zajął 3. miejsce w półfinale. Tym samym obaj panowie oficjalnie już wygrali rywalizację o miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie. Sukces Głazunowa był przy okazji prezentem urodzinowym dla jego trenera Marka Zachary, który kończy dziś 62 lata:

Ponadto w dwóch finałach A popłynie jutro Anna Puławska, która wygrała półfinał w K1 na 500 metrów i zajęła 3. miejsce wraz z koleżankam z czwórki. W K4 na 500 awans do finału wywalczyła też młodzieżowa Polska czwórka w składzie z klubową koleżanką Puławskiej i Głazunowa, Julią Olszewska. Dodajmy też, że dziś na igrzyska paraolimpijskie kwalifikacje wywalczyli Kamila Kubas i Mateusz Surwiło ze Startu Zielona Góra.