TL Ubezpieczenia Stal znokautowała Śląsk

Zwycięstwem zakończyli rozgrywki I ligi piłkarze ręczni TL Ubezpieczenia Stali Gorzów.

W przedostatniej kolejce spotkań gorzowianie pokonali we własnej hali trzecią drużynę w tabeli Śląsk Wrocław 40:31 (19:18)

Dla gorzowskiej drużyny był to ostatni pojedynek w tym sezonie, a jego stawką było pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei dla wrocławianom zwycięstwo było potrzebne do walki o miejsce w czołowej trójce, które pozwala na grę w Lidze centralnej w przyszłym sezonie. Spodziewano się zatem zaciętego i wyrównanego pojedynku, i taka była pierwsza połowa. W drugiej od początku dominowali gospodarze, którzy szybki odskoczyli od wrocławian na odległość 4-5 bramek. Rywale nie pozwalali jednak na powiększenie tej przewagi. Jednak gdy pod koniec spotkania miejscowym udało się powiększyć przewagę, z rywali uszło powietrze i w efekcie już na kilka minut przed zakończeniem meczu wiadomo było, że zespół TL Ubezpieczenia Stali wygra to spotkanie i całe rozgrywki.