Bewley najlepszy we Wrocławiu. Zmarzlik poza finałem, Polacy poza podium

Dan Bewley wygrał kolejną rundę Speedway Gran Prix – był najlepszy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, a to w ogóle druga z rzędu runda GP wygrana przez tego zawodnika.

W finale wyprzedził Leona Madsena, Roberta Lamberta i Macieja Janowskiego. Polacy zatem wylądowali poza podium – jeszcze 7 był Patryk Dudek, a 14 Paweł Przedpełski.

Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów w półfinale był trzeci i ostatecznie zajął 5 miejsce. A w tym półfinale źle wyszedł ze startu i oglądał plecy Dana Bewleya i Roberta Lamberta.

Co do Beweleya – ten uciułał w rundzie zasadniczej ledwie 8 punktów, ale w półfinale i finale był kapitalny.

Z kolei Zmarzlik w rundzie zasadniczej miał 11 punktów – tyle samo co  Lambert i Maciej Janowski. A wygrał tę rundę Leon Madsen z 12 punktami.

Kibiców z Gorzowa interesował występ Martina Vaculika, który wrócił po złamaniu łopatki. Zaczął od dwóch zer, potem było trochę lepiej, ale zakończył imprezę na miejscu 12 z 4 punktami.