Stilon strzelił A-klasowemu rywalowi po trzy na połowę

Piłkarze Agencja Inwestycyjna Stilonu Gorzów bez problemu awansowali do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w grupie północnej. Grający formalnie jako goście na stadionie przy Olimpijskiej trzecioligowcy pokonali A-klasowy GKP Kłodawa 6:0.

Do przerwy było 3:0 po bramkach Wojciecha Kurlapskiego, Michała Fernezego i Dawida Sadowskiego. Po przerwie Fernezy dołożył drugiego gola a dwa strzelił Olaf Nowak, który jednak zwracał uwagę na nie najlepszą skuteczność:

Do kolejnej rundy awansowała też trzecioligowa AstroEnergy Warta Gorzów, która po rzutach karnych (5:4) wyeliminowała Lubuszanina Drezdenko. W podstawowym czasie i po dogrywce było 2:2. W pozostałych meczach rezerwy Stilonu rozgromiły Kosmos Rudnica 12:0, Budowlani Murzynowo pokonali Spartaka Deszczno 5:0, Celuloza Kostrzyn nad Odrą wygrała z Pogonią Skwierzyna 3:2, w derbach Słubic SKP przegrał z Polonią 0:2, Stal Sulęcin wygrała z Ilanką Rzepin 2:1. Bez gry do IV rundy awansowały FC Kursko, Zorza Kowalów, Orzeł Międzyrzecz i Spójnia Ośno Lubuskie – ich rywale oddali mecze walkowerem. Ponadto wolny los w III rundzie miały rezerwy Warty.