Medale gorzowskich lekkoatletów na AMP i jedna przepustka na mistrzostwa Europy

fot ALKS

Reprezentanci dwóch gorzowskich klubów z powodzeniem startowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.

2. miejsce w biegu na 200 metrów zajął Łukasz Żok z ALKS AJP, którego czas 20.99 to nie tylko nowy rekord życiowy ale i minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Cieszy się z tego oczywiście trener Tomasz Saska:

Dodajmy, że Olga Rzeszewska wywalczyła brązowy medal w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych. W rzucie oszczepem czwarte miejsce zajęła Julia Szałas z AZS AWF Gorzów, która była też druga w kategorii uczelni wychowania fizycznego. Z kolei czwarta w rzucie młotem była jej klubowa koleżanka Aleksandra Doborowolska, także druga w tej podkategorii i trzecia wśród klubów AZS: