Było tak blisko! Gorzowscy unihokeiści zagrają (tylko) o brąz

wsg

Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów przegrali po dogrywce z Szarotką Nowy Targ 5:6 i jutro w finałowym turnieju Energa Ekstraligi zagrają o brązowy medal.

Po pierwszej tercji półfinałowego meczu gorzowianie remisowali 2:2 po trafieniach Filipa Łukaszewskiego i Maksyma Helmana. Na początku trzeciej tercji gospodarze znów prowadzili, ale szybko odpowiedział Helman. Jednak kolejne dwa trafienia ekipy z Nowego Targu sprawiły, że przed ostatnią częścią podstawowego czasu było 5:3.

W 50 minucie kontaktowe trafienie zanotował Dawid Połomka a 4 minuty później wyrównanie naszemu zespołowi dał Michał Kozubal. W ostatniej minucie gorzowianie mieli wyśmienitą okazję na zdobycie zwycięskiej bramki, której nie wykorzystał Wojciech Bojko. Potrzebna była więc dogrywka, w której na niespełna 2,5 minuty przed końcem Szarotka trafiła na wagę finału.

I LO UKS Floorball powalczy więc jutro o brąz. Początek spotkania z Olimpią Łochów o 12:00.